Новини » Події 17 липня, 2018, 12:12
В одеському виші комісії МОЗу, яка приїхала з перевіркою, чинять опір – ЗМІ
Валерій Запорожан. Фото: Думская
Валерій Запорожан. Фото: Думская

Комісії МОЗ, яка приїхала, щоб перевірити дотримання статуту та умов контракту ректором ОНМедУ Валерієм Запорожаном напередодні закінчення його контракту, ректорат Одеського медуніверситету почав чинити опір та звернувся до суду з вимогою заборонити МОЗ цю перевірку.

Про це інформує видання «Справжня варта».

Як ідеться у публікації, у виші спочатку надали членам комісії кімнату та робоче місце, та пізніше заявили, що не бачать законних підстав для перевірки. Пояснили це тим, що персональний склад комісії був підписаний директором Департаменту управління персоналу та кадрової політики МОЗ, а не особисто в.о. Міністра охорони здоров’я Уляною Супрун. Також у ректораті попросили МОЗ визначитись, за який саме період буде проводитися перевірка. Стверджується, що дати перевірки у наказі затверджені з 13-го до 24 липня, після чого комісія має скласти Акт про порушення або довідку.

Окрім того, ректор ОНМедУ Валерій Запорожан звернувся з позовом до суду, вимагаючи заборонити МОЗ цю перевірку.

<nbsp;>

Як ідеться у публікації, відповідно до контракту, укладеного між Валерієм Запорожаном і МОЗ України, ректор університету є відповідальним за все. Тож таке формулювання дозволяє Комісії перевіряти також і фінансові питання, і організаційно-технічну базу, і кадрові питання.

З цим не погоджуються у виші, аргументуючи, мовляв, ОНМедУ вже декілька тижнів є об’єктом уваги з боку одразу декількох перевіряючих структур (минулої п’ятниці завершила свою роботу масштабна перевірка з Рахункової палати щодо дотримання фінансово-бюджетного законодавства, також університет перевіряє Державна контролююча служба України – колишнє КРУ).

Автори публікації зауважили, що підгрунтя для перевірок чимало. Так, у квітні цього року МОЗ вже відстороняв ректора Одеського медуніверситу від виконання службових обов’язків на підставі складеного співробітниками Національної поліції України протоколу – слідчі зафіксували подачу держчиновником В. Запорожаном завідомо недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік, зокрема, невнесення об’єкта нерухомості.

Як стало відомо, серед 13 членів комісії МОЗ, що прибули до ОНМедУ, двоє представляють громадський сектор, зокрема ГО «Самооборона» та ГС «Консультативна рада по дотриманню законодавства». Обидві організації брали участь у презентації ректором університету Валерієм Запорожаном звіту перед МОЗ у квітні цього року. Тоді звіт ректора так і не був прийнятий саме завдяки жорсткій позиції громадськості, яка звернулася до міністра Уляни Супрун з листом, де зазначила вкрай низьку якість підготовки медичних кадрів ОНМедУ.

Громадські активісти надали комісії відповідні докази та поскаржились ігнорування численних запитів, особливо щодо фінансових закупівель і тендерів.

<nbsp;>
<nbsp;>
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 19:21 :07