вівторок, 17 липня, 2018, 16:47 Суспільство
У Мінкультури відреагували на закриття коледжу кобзарів
facebook.com/mincultUA
facebook.com/mincultUA

Міністерство культури України виступило із заявою щодо загрози закриття стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва, в якій наголосило, що зацікавлене в розвитку кобзарського мистецтва та цінує будь-яку надану молоді можливість долучитися до живої традиції народного виконавства.

Про це йдеться на сторінці Мінкульту у Фейсбуці.

Подаємо допис у повному обсязі:

«У відкритих джерелах інформації шириться інформація про те, що Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва Київської області перебуває під загрозою зникнення через відсутність достатньої кількості абітурієнтів.

Міністерство культури, вкрай занепокоєне цим випадком, не може залишити подібний інцидент поза увагою та звертається до управління освіти і науки Київської облдержадміністрації, в підпорядкуванні якого знаходиться заклад, з проханням оперативно вирішити це питання.

Мінкультури зацікавлене в розвитку кобзарського мистецтва та цінує будь-яку надану молоді можливість долучитися до живої традиції народного виконавства.

Водночас, Міністерство культури дало доручення Виконуючому обов’язки ректора Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського М.Тимошенку щодо поглиблення навчання у консерваторії та створення нових класів, спеціалізуючихся на давніх українських інструментів – кобзи, бандури, ліри, тощо.

Також закликаємо усіх небайдужих підтримати акцію на підтримку вступної кампанії, щоб у мистецькому закладі і надалі продовжили надавати унікальні освітні послуги з навчання гри не лише на бандурі, але й на інших давніх українських музичних інструментах».


Нагадаємо, раніше повідомляли, що у Стрітівці Київської області припинив існування коледж кобзарського мистецтва. Це був єдиний заклад в Україні, де професійно готували кобзарів. Новиною поділився режисер Олександр Ігнатуша на своїй сторінці у Facebook.


Довідка.

Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва – один з небагатьох музично-педагогічних закладів І рівня акредитації, який здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійними програмами молодшого спеціаліста зі спеціалізації «Народні інструменти».

Стрітівська вища педагогічна школа кобзарського мистецтва була створена у серпні 1989 року на базі восьмирічної загальноосвітньої школи. Організаційно спочатку школа була структурним підрозділом Богуславського педучилища, а з 1997 року стала окремим навчальним закладом І рівня акредитації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 05:33 :08