вівторок, 17 липня, 2018, 15:59 Регіони
У мерії назвали причини смороду в Луцьку

Луцька влада у результаті тривалого моніторингу оприлюднила інформацію, чому в місті постійно виникає бридкий запах.

Про це йшлося під час прес-конференції сьогодні, 17 липня, – повідомив власкор IA ZIK.

За даними відділу інформаційної роботи міськради, проблема неприємного запаху в місті – не нова, вона почалася з 2014-2015 року. Радник луцького мера Ігор Поліщук зазначив, що минулоріч особливо загострилася, тому що запрацював завод ТОВ «Біопек», який почав зливати відходи на поля фільтрації.

За словами радника міського голови, не один рік побутові та каналізаційні відходи з мікрорайону Вересневе зливалися на поля фільтрації, через це й виникав неприємний запах. Щоб вирішити цю проблему, у 2017 році в мікрорайоні було збудовано каналізацію. Однак цього року все повторилося.

Поліщук розповів, що є кілька причин виникнення смороду. Перша – підключення зливових каналізацій багатоквартирних будинків до фекальних каналізацій міста. Міська рада залучила профільних спеціалістів, які провели відповідні дослідження. Було виявлено, що побутова каналізація вулиць Арцеулова, Грушевського, Гулака-Артемовського підключена до зливової каналізації міста. Під час перепаду тиску запах із побутової каналізації піднімається через решітки зливової. З забудовником проведено перемовини, і він повинен ліквідувати проблему. Але, на жаль, такий будинок в місті не один.

Другою причиною, за його словами, є злив фекалій з приватних будинків на березі річки Сапалаївка. На сьогодні проводиться робота з виявлення незаконних врізок в річку.

Третьою причиною є робота заводу ТОВ «Біопек» та злив мелясної барди на поля фільтрації. Поліщук акцентував, що з моменту побудови каналізації у мікрорайоні Вересневе до початку липня цього року з цього мікрорайону були відсутні скарги на неприємні запахи, але нещодавно вони поновились.

«У нас є фото- та відеодокази того, як на поля фільтрації, на нашу думку, зливають мелясну барду з заводу «Біопек». Цей випадок був зафіксований працівниками відділу екології міської ради», – сказав він.

Четверта причина – це підключення фекальних каналізацій приватних домоволодінь до зливових каналізацій та самовільні зливи асенізаційних машин в мережу міста. Департамент муніципальної варти затримував порушників, які підіймали каналізаційні решітки та зливали відходи.

Ігор Поліщук розповів, що створено комісію з дослідження підключень фекальних каналізацій багатоквартирних будинків у зливові.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад, який є головою комісії, розповів, що на вулиці Арцеулова проведено зливову каналізацію, де всюди проведено врізку фекальної. Щодо несанкціонованих зливів у Сапалаївку, то проводяться спостереження та дослідження. На даний час існує проблема на проспекті Відродження, де було виявлено невідому речовину. Григорій Недопад звернувся до лучан, щоб телефонували на гарячу лінію 15-80 у разі виявлення порушень.

Також він повідомив, що наразі існує єдине місце зливу відходів на вулиці Мамсурова. Всі асенізаційні машини пронумеровані, з ними укладені договори, вони мають відповідні дозволи на вивезення фекальних мас.

На сьогодні розроблено нові правила приймання стічних вод, які будуть внесені на розгляд виконавчого комітету міської ради.

Також Ігор Поліщук додав, що КП «Луцькводоканал» спільно з ТОВ «Волиньхімконтроль» провели дослідження та відібрали аналізи всіх зливів на насосних станціях.

Директор ТзОВ «Волиньхімконтроль» Валентин Данилюк, у свою чергу, розповів, що підібрано препарат на основі хлориду натрію, який допоможе знезаразити зливи та зменшити їх запах. На етапі впровадження препарат надаватиметься підприємством безкоштовно. Він випробовуватиметься на найбільших насосних станціях міста. Стічні води після застосування препарату пройшли необхідні дослідження. Валентин Данилюк продемонстрував, як працює препарат на практиці, провівши хімічний експеримент.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 14:39 :21