вівторок, 17 липня, 2018, 16:12 Політика
На зустрічі з Путіним у Трампа зникла жорстка риторика, яку ми чули на саміті НАТО
ZIK
ZIK

Під час саміту НАТО, у Брюсселі, президент США Дональд Трамп гостро критикував Європу, називаючи Німеччину залежною від Росії. Водночас, впродовж спільної прес-конференції з Путіним Трамп вже не був таким категоричним. Втім, зауважив, що Америка буде конкурувати на європейському енергетичному ринку.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політичний аналітик Андрій Вігірінський.

«Від зустрічі президента США Дональда Трампа з очільником РФ Путіним у нас були певні очікування. Вони стосувалися трьох питань: Криму, сходу України та енергетики», – каже Андрій Вігірінський.

Він наголошує, що під час обговорення питання Криму США не продемонстрували жорстку позицію щодо України, яку зазвичай помітно у публічних заявах, твітері тощо.

«Трамп повинен був парирувати Путіну і пояснити, що для США питання анексії території суверенної держави є неприйнятним. До того ж, міг би додати, що згодом до цієї теми Америка обов’язково повернеться», – вважає аналітик.

Андрій Вігірінський звертає увагу і на те, що про Мінські домовленості першим згадав не Трамп, а Путін.

«Володимир Володимирович сказав, що США слід натиснути на офіційний Київ через нашу імплементацію Мінських домовленостей. Трамп не почав розмову, не наголосив на бойовиках, які підконтрольні Путіну», – обурюється експерт.

До того ж, аналітик підкреслює: з риторики обох лідерів зникли слова про введення миротворців, як однієї із складових припинення вогню.

«Миротворці – це один із інструментів, які б поклали край війні і запровадили спокій на окупованих територіях. Складається враження, що на цьому питанні вже зійшлися деякі сторони», – говорить Андрій Вігірінський.

Жорстка риторика, яка адресувалася канцлеру Німеччини Ангелі Меркель щодо «Північного потоку-2», під час прес-конференції у Гельсінкі – зникла.

«З уст Дональда Трампа зникла критика «Північного потоку-2». Він заявив, що Америка буде конкурувати на енергетичному ринку Європи», – зазначає аналітик.

На думку експерта, загалом результати зустрічі Трампа і Путіна для України є негативними.

«Була озвучена позиція тільки РФ, проте позитивного сигналу від США не надійшло. Це доволі сумно. Найгірше, що Трамп не заперечував думки Путіна стосовно України, навіть головою не кивнув», – додає аналітик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 11:35 :25