Новини » Суспільство 17 липня, 2018, 10:11
Мова емоцій: сьогодні відзначають міжнародний день емоджі
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

Сьогодні, 17 липня, відзначається Всесвітній день емоджі. Заснував це свято творець емоджіпедії Джеремі Берг у 2014 році. День емоджі святкують щорічно і, відповідно до області поширення цих знаків, здебільшого в Інтернеті.

Емоджі – мова ідеограм та смайлів, яка використовується в електронних повідомленнях та на веб-сторінках. Така графічна мова, де замість слів використовуються поєднання картинок, з’явилася в Японії і поширився на увесь світ.

Спочатку емоджі виглядала як мова піктограм, де символи використовувалися так само, як і в ASCII Емотикони, але мали більш широкий діапазон вживання, а самі іконки були стандартизовані в клавіатурі, яка стала доступною на мобільних пристроях.

Емотикони, або ж смайлики, як ми звикли їх називати, почали завойовувати віртуальний простір, коли виявилося, що для спілкування в мережі самих слів недостатньо, – зазначає Media Sapiens.

Заховані в текстах гумор, іронія та сарказм найбільше потребували невербальної компанії. Тож програміст Університету Карнегі-Меллона (США) звернувся до своїх колег із ініціативою: «Пропоную використовувати наступну послідовність символів на позначення жартів::-). І це прижилось!

2015 року Оксфордський словник англійської мови, замість слова року, обрав емоджі «обличчя зі сльозами радості» – представника покоління емотиконів, що виникло в Японії в середині 1990, а останніми роками перетворилося на чи не найбільш помітний тренд.

Використання емотиконів впливає на нашу розумову діяльність, демонструють дослідження психологічного факультету Університету Фліндерса (Австралія). «Більшість із нас під час бесіди звертає увагу передовсім на обличчя співрозмовника, – розповідає доктор Оуен Чорчиз. – Наші експерименти підтвердили, що ця реакція відрізняється від реакції на будь-які інші об’єкти».

Експеримент показав, що ділянка мозку, яка відповідає за розпізнавання обличчя, активується, коли людина бачить емотикон. Щоправда, тільки з більш поширеною й усталеною послідовністю знаків. Варто цю послідовність змінити – ефект зникне. Чорчиз пояснює, що ця нейронна реакція є повністю культурно зумовленою.

На завершення можна сказати, що хоча кількість емотиконів, які продукує людство, невпинно зростає, все ж переважна більшість лінгвістів вважає, що вони зараз не претендують на те, щоб витісняти слова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 14:38 :25