вівторок, 17 липня, 2018, 13:17 Політика
Грищенко розповів, як повинна діяти Україна після зустрічі Путіна із Трампом
ZIK
ZIK

Після зустрічі із Володимиром Путіним Дональд Трамп отримав цілу низку аргументів, які йдуть не на користь Україні. Тому нам потрібно співпрацювати із людьми, до чиєї думки дослухається президент США, та доносити свою позицію вже через ці канали зв‘язку.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив колишній міністр закордонних справ, дипломат Костянтин Грищенко.

Коментуючи зустріч президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна, він наголосив: тут можемо опиратись на оцінку аналітиків США. Вони охрестили саміт як «величезний неуспіх» Трампа.

«Навіть «FOX News» критикували його в одній із своїх передач. А це таке ж, якби РТР критикувала Путіна. Тому, з точки зору сприйняття цього у США, тут немає нічого позитивного. Теж саме можна сказати і про європейців. Єдине, хто це оцінив схвально – ЗМІ Росії», – зазначив Грищенко.

Тож він наголосив: саме від цієї картинки і маємо відштовхуватись.

«Коментуючи ж те, яким чином відповідав Трамп, потрібно звернути увагу, як він висловлювався під час попередніх етапів свого візиту до Європи – як характеризував прем’єр-міністра Великої Британії чи канцлера Німеччини. Звичайно ж, тут абсолютно інший підхід до відповідей на гострі запитання у тому, що стосується президента РФ», – зауважив експерт.

Та водноча, дипломат наголосив: навряд чи у Гельсінкі було досягнуто якоїсь «великої угоди» чи домовленостей щодо поділу світу. Адже для цього введені серйозні запобіжники.

«Думаю, що на сьогодні перед президентом Трампом стоїть великий виклик пояснити усе, що відбулось, щонайменше, у Конгресі США», – підкреслив він.

Окрім того, Грищенко наголосив: Україні потрібно шукати канали, щоб довести свої аргументи до Трампа.

«Він не читає великі доповіді та рідко ознайомлюється з аналітичними записками, однак, дослухається до людей, яких поважає. Тому й потрібно знайти таких осіб і через них працювати. Адже у конкретному випадку він отримав імпульс аргументів, що йдуть не на користь України, а, скажімо, відображають позицію РФ. Саме і з цим він поїхав додому. Тож це створює серйозні проблеми», – переконаний Грищенко.

Тож він підкреслив: враховуючи ту роль, яку президент США зараз відіграє у міжнародній політиці, дуже важливо знаходити до нього канали зв‘язку.

Як повідомлялось, у США гостро розкритикували поведінку Дональда Трампа на зустрічі із Володимиром Путіним  у Гельсінкі. Зокрема, представника Конгресу США Пола Раяна обурило очевидне визнання Трампом того, що Росія, буцім, не втручалася в президентські вибори 2016 року. Також заява президента США про недовіру висновкам власної розвідки щодо втручання РФ у президентські вибори спричинила різке обурення не тільки в таборі демократів, але й серед республіканців. Екс-директор ЦРУ Джон Бреннан назвав зрадою виступ Трампа на прес-конференції в Гельсінкі. Сьогодні ж у зв’язку із критикою з боку конгресменів Трамп скликав закриту нараду із членами Конгресу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 12:49 :40