вівторок, 17 липня, 2018, 14:22 Політика
Грищенко: Не виключаю, що Трамп не заважатиме намаганням РФ відновити контроль над Україною
ZIK
ZIK

Фактично, у США зараз немає Конгресу, а є лише демократичні члени Конгресу і республіканці. Тому наразі майже немає політиків, які могли б критикувати особисто Трампа, що може дуже вплинути, зокрема, і на питання України.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив колишній міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

«Не люблю фразу, але дуже часто її використовую: не виключаю, що для України найгіршим варіантом буде, якщо Трамп і Путін знайдуть спільну мову у питанні щодо Сирії, а особливо Ірану. Бо це може означати, що Трамп мовчки дивитиметься, як Росія буде пробувати відновити повний контроль над Україною як зоною своєї відповідальності. Тобто це є цілком вірогідним», – вважає Грищенко.

Те, що Пентагон, Держдеп, Конгрес висловлюють одну точку зору, а Трамп іншу, не означає, що Конгрес це проковтне. Адже, за його словами, політика в США зараз є дуже хиткою.

«Немає Конгресу, бо є лише демократичні члени Конгресу, республіканці та президент. Це як подружжя, вони можуть не любити один одного, але якщо дружина боїться чоловіка, який періодично її б’є, то вона буде боятись. На сьогоднішній день в Республіканській партії практично немає нікого, хто дозволив би собі критикувати особисто Трампа. Бо вони можуть висловлювати думку, що цю політику треба зменшувати чи змінювати і в певних виборчих округах думки серйозно відрізняються від того, що пропонує Трамп. Але на нього особисто спрямовувати критику ніхто не хоче», – сказав дипломат.

На його думку, підім’явши під себе Республіканську партію в цілому, в тому числі членів Конгресу і Сенату, Трамп убезпечив себе від можливості обмеження з боку Конгресу своїх, так би мовити, можливостей.

Також експерт говорив і про зустрічі Трампа з європейськими лідерами.

«Насправді це не так важливо, бо є лише приводом.  Дуже багато з того, що каже Трамп, об’єктивно є правильним і це ще більш образливо. Вони ж стільки років жили під парасолькою Сполучених Штатів Америки, зменшили обороноздатність. Адже стан німецької армії можна порівняти з українською до 2014 року. У них зараз є менше танків, ніж зараз у нас стоїть у «Десні». Хоча завдяки грекам, туркам ситуація виглядає серйозніше. Але вони не здатні протистояти, бо якщо доведеться десь воювати, то перекинути зможуть, наприклад, батальйон, а щоб зробити щось більше, – дороги для цього не пристосовані», – додав Грищенко.

Нагадаємо, лідер Демократичної партії у Сенаті США Чак Шумер закликав до посилення санкцій проти Москви після саміту американського президента Дональда Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним у Гельсінкі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 04:06 :44