вівторок, 17 липня, 2018, 13:27 Політика
Грищенко: Для Трампа було важливіше обговорити з Путіним питання Сирії, а не Криму
ZIK
ZIK

Виглядає на те, що у питанні Сирії на зустрічі Трампа і Путіна було досягнено консенсусу. На відміну від Криму, про який на офіційній прес-конференції у Гельсінкі жодним словом не обмовився президент США.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив колишній міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

«Я переконаний, що на зустрічі у Фінляндії для президента Росії Україна була на першому місці. Навіть, якщо він не ставив це серед тих питань, які були першочерговими з точки зору президента США. Для Трампа, зрозуміло, важливою є позиція по Сирії. І мені здається, що він у цьому питанні більш-менш розібрався», – сказав Грищенко.

За його словами, з ним не погоджуються ізраїльські дипломати, які вважають, що Путін не хоче послаблювати сирійське питання. Адже вони вважають, що для Путіна Сирія теж важлива.

«Я не думаю, що Сирія настільки важлива для Путіна. Це все ж таки майданчик для того, щоб показати, що Росія може бути гравцем на світовій арені. Але сама по собі Сирія скоріше є проблемою, ніж якимось додатковим плюсом в геополітичній грі. Адже там буде дуже складно досягти стабільності», – вважає він.

Але, звісно, для РФ пріоритетнішим є питання України. Адже вона набагато ближче розташована географічно.

«Україна межує з Росією і вона для неї є не просто супротивником, а ворогом. Тому це є величезною проблемою для Росії на багато років вперед. Саме для Путіна це є величезним викликом», – наголосив Грищенко.

Також він вважає, що зустріч Трампа з Путіним була сформована таким чином, що спершу обговорювались питання, які турбували президента США.

«Це нормальна та продумана тактика для тих, хто має вже великий досвід такого роду переговорів. Спочатку ти вислуховуєш партнера, а потім говориш про те, що тебе «болить». Що, наприклад, у сусідній країні просто жахлива ситуація і взагалі там люди розмовляють російською мовою, і якщо їх запитати, то вони залюбки вже перейшли б до складу іншої держави. Тобто, коли ти один на один – можна багато, що сказати, що не зовсім  зручно говорити в більш широкому форматі», – вважає дипломат.

Тому, звісно, важко сказати, як сприймав Трамп розмову з Путіним, але однозначно можна сказати, що на офіційній прес-конференції президент США жодним словом не згадав про Україну.

«Ми не знаємо, що і як сприймав Трамп, але характерно, що він взагалі не згадав про Україну. І навіть на запитання по Криму доводилось давати відповідь за Трампа, по суті, Путіну. Але це, мабуть, і є позицією, що ми не проти, щоб ви нас не визнавали. Давайте будемо співпрацювати так само, як Радянський Союз зі Сполученими Штатами Америки, коли США не визнавали входження в склад СРСР або анексію балтійських країн. Тобто ті, хто у нас заявляють, що для Росії принципово важливо, щоб визнали анексію Криму, – насправді ні. Я думаю, вони вважають, що можна жити з невизнанням, але якщо при цьому буде зрозуміло для всіх, хто є важливим з точки зору економічних чи політичних інтересів Росії, зможуть співпрацювати з РФ на умовах, які будуть їм вигідні», – додавГрищенко.

Нагадаємо, лідер Демократичної партії у Сенаті США Чак Шумер закликав до посилення санкцій проти Москви після саміту американського президента Дональда Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним у Гельсінкі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 11:13 :56