Новини » Світ 17 липня, 2018, 12:01
Газопровід «Північний потік» повністю зупинився
Фото: dw.com
Фото: dw.com

Газопровід «Північний потік» повністю зупинився на планово-попереджувальний ремонт в день переговорів РФ, ЄС та України.

Про це повідомляє «Економічна правда».

Зупинка магістралі, по якій Євросоюз отримує з Росії 170 млн кубометрів газу на добу, точно збіглася з тристоронніми переговорами з питань взаємодії в газовій сфері між Росією, Україною і Європейською комісією.

Дата переговорів була визначена сторонами з урахуванням насиченого графіка міністра енергетики РФ Олександра Новака. А час ремонту магістралі було погоджено і оприлюднено ще більш ніж рік тому.

Основний порядком переговорів чиновників і керівників профільних компаній стане обговорення умов транзиту газу через територію України європейським споживачам, в тому числі строків транзитних договорів між «Газпромом» і «Нафтогазом України».

Зупинка обох ниток Nord Stream говорить не тільки про важливість поставок російського газу по цій магістралі, а й про значущість українського транзиту. У день зупинки морської труби номінація на прокачку газу через Україну по ужгородському коридору зросла до 189 млн куб. м з 168 млн кубометрів.

Як повідомлялося, делегацію України на тристоронніх переговорах з РФ і ЄС за умовами транспортування газу очолять міністр закордонних справ Павло Клімкін та глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

У консультаціях 17 липня в представництві ЄС в Берліні також візьмуть участь міністр енергетики РФ Олександр Новак та представники «Газпрому».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 11:29 :22