вівторок, 17 липня, 2018, 15:42 Світ
Експерт: Попри трагедію з МН17, Нідерланди залишаються економічним партнером Москви
ZIK
ZIK

Нідерланди досить не послідовні у своїй позиції. Адже з одного боку, вони категорично заявляють про вину Росії у трагедії МН17, а з іншого – саме ця країна залишається одним із основних економічних партнерів РФ.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний аналітик, кандидат юридичних наук Олександр Москалюк.

Коментуючи можливість притягнення до відповідальності винних у трагедії MH17, він наголосив: уже були схожі випадки. Однак, основним тут залишається «питання термінів» та поширення юрисдикції міжнародних судових інстанцій.

«Так, сьогодні нам може здаватись, що досягти цього дуже складно. До того ж я більш, ніж впевнений, що це не перспектива року-двох. Та, в цілому, думаю, що все ж стратегічні можливості такого наявні», – зазначив Москалюк.

Однак, він зауважив: міжнародна позиція тих же Нідерландів є достатньо неоднозначною.

«Адже, з одного боку, щодо МН17 вони – достатньо категоричні, а з іншого – саме Нідерланди продовжують бути одним із основних економічних партнерів РФ. Адже у Роттердамі відбувається продаж газу через біржу, який, в тому числі, здійснює і Росія», – наголосив експерт.

Та водночас він розповів: якщо у злочині присутній політичний аспект, у 75% випадків притягнення до відповідальності таки відбувається.

«Це може бути або через загальний військовий трибунал, або ж може створюватись так званий тимчасовий спеціальний трибунал, як було, наприклад, щодо подій у Югославії. Та якщо у трагедії справді винні посадові особи Росії, щоб притягнути їх до відповідальності, повинні відбутись зміни у філософії самої країни», – переконаний Москалюк.

Адже, на його думку, саме зміна ментальності у Росії і є тут ключовим чинником. До того ж, зараз Росія не ратифікує міжнародні угоди, пов‘язані із можливістю притягнення до відповідальності когось на її території.

«Завершення розслідування і притягнення до відповідальності – два різні питання. Тому у другому випадку усе впирається у юрисдикцію. Адже, навіть ті ж США не ратифікують Римський статут. Тому це є маловірогідним, поки буде така політика Росії. Саме ж російське суспільство до цього не готове», – вважає політаналітик.

У свою чергу політичний експерт Володимир Манько погодився: слідство щодо цієї трагедії таки завершиться і розпочнеться судовий процес, де представлять усі необхідні докази.

«Я переконаний, що цей процес завершиться успішно, оголосять конкретні прізвища людей, які керували та безпосередньо здійснювали цей теракт. Однак, потім постане питання – як їх притягнути до відповідальності, адже вони у Росії. Там їх можуть або ліквідувати, або змінити прізвища на зовсім інші», – вважає Манько.

Тож, наімовірніше, ця справа дійде до свого завершення ще не скоро. Однак, навряд чи світова спільнота «спустить» цю тему.

«Подивіться, як за це взялась міжнародна слідча група, слідство уже, фактично, завершується. Якщо раніше вказувалось на те, що «Бук» прийшов з Росії, то зараз вже звучать конкретні прізвища. Тож слідство йде вперед», – підкреслив Манько.

Як повідомлялось, сьогодні четверта річниця авіаційної катастрофи рейсового пасажирського літака Боїнг-777 компанії «Малайзійські авіалінії», який бойовики збили в небі над Донецьком. У зв‘язку із цим Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія має понести відповідальність за теракт. Україна ж і надалі надаватиме усю необхідну допомогу для проведення професійного розслідування та покарання винних у трагедії. Водночас міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп повідомила, що її країна, як і Нідерланди, переконана, що Росія винна у збитті літака рейсу МН17, і очікує, що Москва погодиться на переговори з цього питання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 10:31 :28