понеділок, 16 липня, 2018, 14:37 Політика
Виготовлення ракет протиповітряної оборони є пріоритетним для України, – РНБО
Секретар РНБО України Олександр Турчинов на Державному підприємстві «ВІЗАР», де виготовляють ракети протиповітряної оборони. Фото: turchynov.com
Секретар РНБО України Олександр Турчинов на Державному підприємстві «ВІЗАР», де виготовляють ракети протиповітряної оборони. Фото: turchynov.com

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України вважає виготовлення ракет протиповітряної оборони пріоритетним завданням для оборонно-промислового комплексу (ОПК).

Таку заяву зробив секретар РНБО Олександр Турчинов, пише на сайті прес-служби відомства.

За його словами, у першу чергу йдеться про ракети, які забезпечуватимуть надійну протиповітряну оборону нашої країни.

«Це пріоритет, над яким сьогодні працюватиме Державне підприємство «ВІЗАР» та інші провідні оборонні підприємства України», – повідомив Турчинов.

Секретар РНБО відвідав Держпідприємство «ВІЗАР», де продемонстрували сучасне обладнання, що дозволяє виготовляти ракетні системи. Завод «ВІЗАР» залучений до кооперації зі створення нових ракетних систем та до модернізації ракет, які перебувають на озброєнні української армії.

Як розповів Турчинов, нове обладнання придбали та встановили в рамках програми переоснащення українських підприємств оборонно-промислового комплексу новою технікою. Таким чином, заводом укладено прямі контракти на рішення РНБО щодо лібералізації зовнішньоекономічної діяльності ОПК.

«Відповідно до цього рішення, українські підприємства, незалежно від форми власності, можуть закуповувати за кордоном технічне обладнання та необхідні комплектуючі для виробництва потужної сучасної зброї без посередницької монополії державних спецекспортерів», – йдеться в повідомленні.

Секретар РНБО також нагадав, що до 2014 року 40% комплектуючих заводи отримували з Росії і 88% своєї продукції також поставляли до цієї країни.

«Після 2014 року ці відносини було припинено, і підприємство за рахунок імпортозаміщення повністю забезпечило виробництво власної продукції без російських комплектуючих, і, відмовившись від російських ринків збуту, активно просуває свою конкурентну продукцію на нові ринки», – зазначив Турчинов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 07:59 :31