понеділок, 16 липня, 2018, 11:41 Економіка
Уряд назвав головні ризики для росту економіки: війна, міграція і популізм
Фото: Віталій Носач, РБК-Україна
Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

Відновлення бойових дій на Донбасі, трудова міграція і популізм залишаються загрозами для зростання економіки України, вважають в українському уряді.

Про це пише «РБК-Україна».

Видання зазначає, що деякі ризики не ввійшли до сценаріїв розвитку економіки країни до 2021 року. Зокрема, зростання гібридних загроз національній безпеці. Йдеться про можливе відновлення активного військового протистояння на Донбасі, що може мати непередбачувані наслідки в короткостроковій перспективі.

Другим ризиком є загострення суспільно-політичної ситуації в Україні на тлі зниження експорту і зовнішніх інвестицій, що спровокує падіння виробничої активності. Це загрожує девальвацією і високою інфляцією. Крім того, автори прогнозу економічного і соціального розвитку на 2019-2021 роки згадали про ризик реалізації популістичних заходів у соціальному напрямку в період виборів.

Разом із тим, є ряд зовнішніх факторів нестабільності, на які вказують автори прогнозу. Серед іншого, це зростання цін на продовольство й енергоресурси більше від очікуваного рівня, розрив контракту з російським «Газпромом» на транзит газу, в тому числі у разі реалізації проекту «Північний потік-2».

Також одним із найскладніших викликів для економіки залишається трудова міграція за кордон та посилення внутрішньої міграції на тлі конфлікту на Донбасі. За оцінками МЕРТ, найбільший рівень безробіття спостерігається в підконтрольних Україні частинах Луганської та Донецької областей – 16,6% і 14,6% відповідно. У сукупності трудова міграція і фактор біженців призведе до скорочення потенціалу людських ресурсів.

Нагадаємо, минулого тижня Кабмін схвалив прогноз економічного і соціального розвитку на 2019-2021 роки. Одним із його пунктів є зростання експорту металургійної та сільгосппродукції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 05:03 :01