Україна незаконно вивозить у Європу ліс для IKEA і H&M

Так, під час дії мораторію на вирубку лісу в обхід не тільки національного законодавства, а й регламентів і сертифікацій ЄС український ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт в країни ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в мільярд євро в 2017 році.

Про це йдеться в доповіді британської неурядової організації Earthsight, яка вивчає проблеми незаконної вирубки лісів по всьому світу, – повідомляє Інформатор.

Відзначається, що після введення в Україні мораторію на експорт лісу-кругляка на першому місці серед імпортерів українського дерева виявилася компанія Egger, другий в світі за обсягами виробник дерев’яних панелей, і її два найближчі конкуренти – Kronospan і Swiss-Krono, а також польська целюлозна фабрика, яка входить в найбільшу в світі паперову корпорацію International Paper.

При цьому в ЄС надходить не тільки незаконно вирубана, а й незаконно експортована деревина, в тому числі і той самий ліс-кругляк, експорт якого в Україні під мораторієм.

Зокрема, дослідники зафіксували поставки українського кругляка чеським целюлозним заводам, один з яких належить транснаціональній корпорації Mondi (виробляє паперову упаковку), а інший – виробнику віскози компанії Lenzing.

«Не зважаючи на розміри цих компаній, в ЄС їхні назви мало хто чув. Але більшість європейських споживачів куплять продукцію, вироблену з поставленої ними сировини. Деревину румунської фабрики Schweighofer використовують для виробництва товарів, які продаються в Ikea», – йдеться в дослідженні.

Уточнюється, що Egger, Swiss-Krono і Kronospan не тільки є постачальниками Ikea, але і поставляють більшу частину пиломатеріалів, дерев’яних плит і підлог, які продають мережі DIY Wickes і Homebase в Великобританії, компанії Hagebau, Obi і Hornbach в Центральній Європі і французькі мережі Leroy Merlin і Castorama.

International Paper випускає папір для HP, Canon і Xerox, який продають в супермаркетах по всій Європі. Одяг, вироблену з волокна Lenzing, продають в більшості мережевих магазинів одягу ЄС, включаючи H&M.

Loading...