Новини » Політика 16 липня, 2018, 13:56
Семенченко: Заяви Наєва про добровольців суперечать Гаазькій конвенції
ZIK
ZIK

Заява керівника ООС Сергія Наєва про добровольців суперечить Гаазькій конвенції. Адже там чітко зазначається, що кожен громадянин має право захищати батьківщину, отримавши статус «комбатанта». Усі ж розмови про незаконність перебування таких батальйонів на лінії розмежування – лише намагання влади позбутися «вільних людей», які не підіграють заданому нею курсу.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України Семен Семенченко.

Коментуючи заяву командувача ООС Сергія Наєва про те, що добровольці більше не можуть перебувати у зоні конфлікту, він наголосив: нинішня влада – мародери, які ігнорують українське законодавство.

«На таких високих посадах, яку займає Наєв, можуть перебувати лише вірні пси Порошенка. Тому навряд чи можна сказати, що це його самостійна позиція. Влада мародерів боїться вільних людей і усі чотири роки знищує добровольчі рухи», – заявив Семенченко.

До того ж, на його думку, такі заяви повністю суперечать Гаазькій конвенції, яка «чітко визначає право громадянина захищати свою батьківщину».

«У тому числі, він може робити це самостійно, отримуючи статус «комбатанта». Так, у нас не врегульоване законодавство щодо цього. Однак, хто цьому заважає? Хто розповідає нам казки, що триває АТО із важким озброєнням, а зараз вводить поняття ООС, а не війни? Хто не дає можливості легалізувати резервну армію та приватні військові компанії?», – обурювався Семенченко.

Тож він підкреслив: тут має місце не лише «правовий нігілізм». Влада боїться вільних людей. До того ж, на його думку, самі добровольці не хочуть легалізовуватись, адже не довіряють військовому керівництву.

«За майже п‘ять років не відбулось суду над тими, хто допустив Іловайський котел. Така ж історія і з Дебальцевим та Зеленопіллям. Таких історій – безліч і крапки у цьому не буде. Тому поки ці ситуації не стануть відкритими та прозорими, довіри не існуватиме. Можливо, Наєв і достойний генерал, та у 2014 році я його не бачив. Були лише завивання влади про «стояти, триматися, не провокувати», та відсутність армії. Лише добровольці – вчорашні студенти чи робітники – тоді пішли і зупинили Путіна», – підкреслив нардеп.

Окрім того, він наголосив: «косметичним шляхом» ввести добровольців у законодавче поле не вийде. Необхідно провести справжнє «очищення влади».

«Жодного корупціонера не посадили. Натомість торгують нашими національними інтересами. Лише коли таких людей посадять, усі наступні можновладці поважатимуть закон. Тоді й повернеться довіра до армії», – вважає Семенченко.

«Мені б дуже хотілось, щоб у випадку більш масштабного вторгнення добровольці, які від зневіри уже опустили руки, знайшли в собі сили згадати, що батьківщина у нас одна, і більше нікому її захищати», – зазначив Семен Семенченко.

Як повідомлялось, командувач Операції об’єднаних сил Сергій Наєв заявив, що добровольчі формування «виконували незрозумілі завдання у зоні бойових дій» і зараз «не мають права перебувати в цій зоні».

У «Державницькій ініціативі Яроша» зауважили, що добровольці виконують «ці завдання п’ятий рік поспіль», і багато хто з них уже таки має право мати зброю, та « про це генералу, вочевидь, невідомо».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 04:28 :51