Новини » Події Читать эту новость на русском

Продовжили тримання під вартою обвинуваченим у викраденні та катуванні майданівців

Юрію Крисіну та Сергію Чемесу, обвинуваченим у викраденні – катуванні майданівців в січні-лютому 2014, продовжили термін тримання під вартою до 13 вересня включно. Відтак суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення.

Про це повідомляє Громадське.

Прокуратура обґрунтувала необхідність ухвалення клопотання певними ризиками, зокрема продовженням злочинної діяльності, впливу на свідків, втечі, а також ухилення від судових засідань.

Сергій Чемес та його захисники не заперечували у задоволенні даного клопотання. Юрій Крисін та його захисник Тетяна Гнатюк – заперечили.

Головуюча суддя Любов Леонтюк оцінила ступінь тяжкості інкримінованих злочинів та процесуальну поведінку обвинувачених і вирішила продовжити арешт Юрію Крисіну та Сергію Чемесу на 2 місяці.

Прокуратура зачитала більшу частину обвинувального акту Юрію Крисіну та Сергію Чемесу. У документі викладена хронологію інкримінованих злочинів Крисіну та Чемесу, названі прізвища встановлених слідством замовників та пособників злочинів.

Зокрема, зазначено, що у січні-лютому Крисін та Чемес діяли на замовлення українських бізнесменів Олексія Чеботарьова та Романа Щинкіна, які наразі перебувають у розшуку, а також Армена Саркісяна, нещодавно затриманого у Франції.

За ними ж, за даними слідства, стояло колишнє керівництво правоохоронних органів України, на чолі з Віталієм Захарченком.

За організацію та пособництво у злочині, щодо викрадення майданівців з 19 по 22 січня 2014 Юрій Крисін отримав 200 тисяч доларів від Олексія Чеботарьова, 15 тисяч віддав Сергію Чемесу, котрий за відсутності Крисіна у країні координував дії «тітушок».

Нагадаємо, 29 березня Дарницький райсуд Києва заарештував Юрія Крисіна на два місяці. Обвинувачуваними у даній справі проходять двоє осіб – Юрій Крисін та Сергій Чемес.

Крисіну інкримінують 4 злочини передбачені статтями 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину), 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом небезпечним для життя та здоров’я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї), 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості), 296 (хуліганство вчинене групою осіб), 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій). Загалом

Крисіну загрожує до 10 років позбавлення волі. Чемесу інкримінують ті ж статті та ще 2ч. 296, йому також загрожує до 10 років позбавлення волі.

Головуюча суддя у справі Любов Леонтюк у вересні 2018 йде у відставку через досягнення пенсійного віку. Якщо до цього часу жінка не встигне ухвалити вирок, справу передадуть іншій судді, слухання розпочнеться з самого початку.Loading...