понеділок, 16 липня, 2018, 15:33 Події
Політв’язня Куку намагаються вбити лікарі у російському СІЗО, – КримSOS
Фото: Антон Наумлюк / Нова газета
Фото: Антон Наумлюк / Нова газета

Лікарі у ростовському СІЗО фактично намагаються убити незаконно ув’язненого кримського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, заявляючи, що ін’єкції глюкози означатимуть припинення голодування.

Про це у понеділок, 16 липня, під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі заявила координатор ГО «КримSOS» Таміла Ташева, повідомляє «Укрінформ».

«Російські лікарі фактично намагаються його вбити, адже один каже, що глюкоза необхідна, а інший заявляє про зовсім інші речі. (...) Коли Куку перевели у міжрегіональну лікарню для ув’язнених, де провели обстеження і взяли у нього аналізи, результати ЕКГ засвідчили погіршення стану серця. Емір-Усеїн також повідомив, що перед здачею аналізів серце боліло, тож медики порадили йому приймати вітаміни, глюкозу і робити інші процедури. Однак лікар у СІЗО заявив політв’язневі, що виконання цих дій означатиме припинення голодування», – сказала Ташева.

Разом з тим, прес-секретар міжнародної неурядової організації «Amnesty International» Марія Гур’єва пояснила, що насправді приймання глюкози не означає припинення голодування: «Олег Сенцов, наприклад, приймає її, і це все одно вважається потужною заявою. Тому зараз ми плануємо написати лист Емір-Усеїну, аби донести до нього правду».

Ташева також зачитала уривки з листа Куку, якого він надіслав своєму адвокатові минулого тижня.

У листі політв’язень розповів, що протягом перших восьми днів голодування він втрачав по 0,9 кг ваги за добу. Потім темпи знизились до 0,6 кг на добу.

Після того, як стан Куку вкотре погіршився, його знову скерували на обстеження до лікарів. Тоді медики запідозрили опущення внутрішніх органів унаслідок вичерпання жирової тканини і заявили про необхідність госпіталізації.

Проте повторне обстеження на початку липня раптово показало «дивовижне зцілення» і стан, кращий, ніж у здорової людини, яка не голодує.

За словами координатора ГО «КримSOS» видно, що на Куку тиснуть, намагаються вплинути на його психологічний стан. «Дякувати Богу, поки він тримається добре, але ми мусимо слідкувати за станом його здоров’я і максимально поширювати інформацію про нього, аби допомогти», – наголосила Ташева.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 11:20 :06