понеділок, 16 липня, 2018, 19:46 Політика
Огризко прокоментував заяву Путіна за підсумками зустрічі з Трампом
ZIK
ZIK

За останні роки російському президенту Володимиру Путіну вдалося створити серйозні «п’яті колони» в країнах Європейського Союзу та НАТО.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив дипломат, екс-міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.) Володимир Огризко.

Дипломат перконаний, що Путін протягом останніх років створив серйозні «п’яті колони» в країнах ЄС і НАТО, а також у деяких міжнародних структурах, і це зараз дається взнаки. Водночас гість програми закликав розглянути ситуацію у тривалішій за часом перспективі.

«Хоча якщо брати у дещо довшій перспективі, – якщо аналізувати, що відбувається на ринку світової енергії, то для нафти і для газу залишається максимум кілька десятиліть.

Уявіть собі, що потім світ перейде на зовсім інші системи забезпечення себе енергією. Що робити Росії, у якої, крім нафти й газу, лісу, можливо, ще сталі, більше нічого нема? От тоді ці всі «північні потоки», «південні потоки» чи будь-які інші припинять мати сенс.

Це сьогодні ще можна цим погратися, це сьогодні ще можна шантажувати Європу в такий спосіб. А що буде через одне покоління? Але, правда, Путіну про це думати не випадає, він живе сьогоднішнім днем і завтрашнім днем», – зауважив Володимир Огризко.

Колишній міністр, коментуючи тезу Володимира Путіна за підсумками зустрічі з Трампом про те, що США мають брати більшу участь у контролі за виконанням Мінських угод, зазначив, що ця фраза дає йому підстави зробити попередній висновок, що стосовно Донбасу президенти РФ та США не домовилися.

«Якби були якісь кардинальні домовленості, то про це він кричав би у першу чергу, а так – загальна фраза про те, що вони запрошують, щоб США долучалися більше. А куди більше, коли Сурков і його візаві зустрічаються тоді, коли це можна організувати для того, щоб щось зробити. Але, на превеликий жаль, поки що безрезультатно», – зауважив Володимир Огризко.

Нагадаємо, сьогодні президент США Дональд Трамп після зустрічі в Гельсінкі з главою РФ Володимиром Путіним тет-а-тет заявив про «дуже добрий початок» двостороннього саміту. Володимир Путін, за підсумками переговорів з Трампом, запропонував США «налаштувати» Україну на виконання Мінських угод.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 08:01 :03