Новини » Політика 16 липня, 2018, 13:33
Деокупація Донбасу: Аваков назвав основні положення стратегії
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Фото: МВС України
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Фото: МВС України

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представив «червоні лінії» стратегії з деокупації Донбасу, так званий «Механізм малих кроків», що включає принципові положення, які визначають ті інтереси України, щодо яких компроміси неприпустимі, а суперечки недоцільні.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Згідно зі стратегією Арсена Авакова, предметом дискусії не може бути зміна державного устрою України, зокрема, не можна ставити питання про перехід до федеративного устрою.

«Конституція чітко визначає, що «Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною», – йдеться в повідомленні.

Також не підлягають перегляду державні кордони України, які мають бути повністю підконтрольними Державній прикордонній службі України впродовж усієї лінії кордону, а миротворці ООН «є лише гарантією забезпечення такого контролю і спостерігачами, які моніторять відсутність провокацій з боку Російської Федерації».

Крім цього, Аваков переконаний, що не підлягає перегляду той факт, що жителі деокупованих територій Донбасу є громадянами України, які перебувають у сфері юрисдикції української юстиції та підпадають під дію законів України.

«Згідно із Конституцією України, «в Україні існує єдине громадянство». Закон «Про громадянство» визначає: «якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових стосунках з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових стосунках з Україною він визнається лише громадянином України», – наголошується в повідомленні.

Предметом дискусії також не можу бути стратегічне прагнення України стати членом ЄС і НАТО і легітимізація анексії Криму.

«Ми вам повернемо окуповані території Донбасу в обмін на легітимізацію анексії Криму» – неприйнятно! Тут не може бути жодних поступок! Нема про що розмовляти!» – заявив Аваков.

Також глава МВС зазначив, що амністія не може бути застосована до осіб, які вчинили тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом України.

«Ті, у кого на руках кров убитих мирних жителів та українських солдатів, хто організовував захоплення влади, керував масовими вбивствами та погромами – не підлягають амністії», – наголосив Арсен Аваков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 13:41 :13