неділя, 15 липня, 2018, 22:00 Політика
Порошенко: Автокефалія церкви є питанням національної безпеки
Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко вважає, що автокефальна церква є питанням української незалежності, національної безпеки і світової геополітики.

Про це Порошенко заявив у неділю під час виступу перед учасниками всеукраїнської прощі в Зарваниці, – повідомляє hubs.

«Автокефалія є турботою не тільки українських православних. Це питання нашої української незалежності. Це – один із стовпів української держави, української нації, української національної безпеки і, врешті-решт, всієї світової геополітики», – сказав Порошенко.

За його словами, саме тому Москва і її п’ята колона всередині України чинять шалений опір створенню автокефальної церкви.

«Ситуація не проста. Протидія – масштабна і системна. Немає ніяких підстав вважати, що Томос у нас в кишені. Але нам з вами залишається дві речі для того, щоб його отримати – молитися, і вірити і боротися», – додав президент.

«А ще кажуть, не можна зупинити ідею, час якої настав. Ідея автокефалії зараз в Україні є саме такою ідеєю», – вважає він.

У той же час Порошенко підкреслив, що мова йде не про створення державної церкви, тому що церкви були і будуть незалежними від держави.

«Я твердо стою на тому, щоб церква в Україні була незалежною від держави. Але особливо від держави іноземної», – сказав президент.

Нагадаємо, Варфоломій заявив, що Москва неканонічно приєднала Українську церкву до РПЦ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 23:46 :39