неділя, 15 липня, 2018, 23:49 Світ
Фотографи показали реалії життя сучасної Нігерії, – фоторепортаж

Очевидці розповіли, чому громадяни Нігерії з такою готовністю, не роздумуючи, кинулися в чужі краї на заробітки.

Про те, як нестерпно жити в цій злиденній країні, красномовно розповідають чудові, але дуже сумні знимки, зроблені фотографами в різних куточках Нігерії.

 

Про це повідомляє Хроніка.інфо.

1. Дуже брудно

Як в будь-якій слаборозвиненій країні, в Нігерії дуже брудно. Навіть в столиці на вулицях повно сміття, а в нетрях будинків бідняків є одним великим смітником.

2. Перебої зі світлом і водою

У багатьох будинках регулярно трапляються перебої з подачею електрики і води. Деякі жителі обзаводяться автономними електрогенераторами. У хатинах бідняків (а їх в країні більшість) електрики і зовсім немає, а водопроводу – тим більше.

3. Дуже погана медицина

В країні слабо розвинена система охорони здоров’я. Тут, звичайно, є навчальні заклади, які готують медиків, але кадрів мізерно мало. Більш-менш стерпну медичну допомогу можна отримати тільки в платних приватних клініках, недоступних для основного населення країни. Та й в них рівень медицини нижчий, ніж в Європі.

4. ВІЛ та інші інфекції

У Нігерії більше 3% жителів заражені ВІЛ, і за цим показником країна займає одне з перших місць в світі. Велике число дітей хворі на СНІД. Поширені тут також малярія, гепатит, менінгіт, черевний тиф, кишкові інфекції. Все це наслідок малоосвіченості населення і антисанітарії. У країні з тисячі немовлят вмирають приблизно 90, у чоловіків середня тривалість життя 46 років, а у жінок – 48. Лише 3% нігерійців доживають до шістдесяти.

5. Погано з роботою

У країні дуже погано з роботою. Жінки задіяні головним чином в торгівлі, а також на плантаціях по збору арахісу, какао, фруктів. Деякі займаються пошиттям одягу або обслуговують туристів. Чоловіки, якщо пощастить, влаштовуються робітниками гірничодобувної або нафтової промисловості або йдуть на підприємства з переробки риби. А ті, кому пощастило менше, або торгують, отримуючи за свій товар копійки, або просять милостиню у багатих туристів, або займаються грабежами.

6. Переважна більшість громадян – жебраки

Незважаючи на те, що Нігерія багата нафтою, золотом та іншими корисними копалинами, на добробуті громадян це ніяк не відбивається. Понад 70% громадян живуть за межею бідності. Так званий середній клас – це тільки 3% від загального населення, а заможних людей серед нігерійців ще менше.

7. Проблеми з освітою

У країні, звичайно ж, є школи (початкова освіта надається безкоштовно), вузи, бібліотеки і навіть своя Академія наук, але все одно освіта доступна далеко не всім. Майже третина нігерійців не знають грамоти. Деякі випускники шкіл їдуть вчитися до Європи і назад не повертаються.

8. Збройні конфлікти

У Нігерії періодично спалахують внутрішні збройні конфлікти на політичному і релігійному грунті. У деяких районах країни діє терористичне угрупування «Боко харам». У 2015 році її учасники знищили 16 сіл і міст на півночі країни. У будь-який момент громадянин Нігерії може втратити дах над головою і стати біженцем.

9. Повені

У зв’язку зі зміною клімату на континенті, в Нігерії, як і в інших африканських країнах, часто відбуваються природні катаклізми. Крім посухи, періодично тут трапляються повені, які кожен раз забирають десятки людських життів і руйнують сотні житлових будинків.

10. Нічим зайнятися

Система дозвілля в країні розвинена слабо. Якщо говорити про великі міста, то в кінотеатрах крутять в основному дешеві фільми місцевого виробництва, в клуби молодь ходить, як правило, з метою знайти партнера на одну ніч, а пристойні кафе доступні лише багатіям. Єдина віддушина населення – це футбол.

11. Небезпечно ходити по вулицях

У цій країні дуже висока злочинність. Якщо у тебе є гроші, краще не показувати це оточуючим. На вулицях як туриста, так і звичайного громадянина запросто можуть пограбувати, а жінці взагалі не рекомендується ходити по місту однієї навіть днем: можуть відібрати гроші, побити чи згвалтувати.

12. Викрадення людей

Нігерія – одна з країн, де дуже поширене викрадення людей з метою викупу. Після отримання необхідної суми людину повертають близьким. Але це найбезпечніший варіант. Гірше – коли за справу береться «Боко харам». Терористи викрадають десятки дівчат і дітей, про долю багатьох нічого невідомо, і влада поки нічого не може з цим вдіяти.

13. Спека і задуха

У посушливий сезон, який триває в країні майже півроку, температура дуже часто досягає 38-39 градусів в тіні. Коли з боку Сахари йде сухий курний вітер, стає особливо нестерпно. А якщо до цього додати міський сморід, який особливо відчувається в Лагосі...

14. Неможливо їздити на машині

У країні дуже погані автодороги. У великих містах – наприклад, в Лагосі, багатогодинна пробка звичайне явище. На дорогах немає системи забезпечення безпеки та практично немає світлофорів. Водії їздять, як заманеться, отримати права дуже легко. В результаті в ДТП щорічно гинуть від 8 до 10 тисяч чоловік.

15. Брудне повітря

Нігерія – промислова країна, яка, крім нафти, поставляє за кордон кам’яне вугілля, хімічні товари, каучук, так що на її території чимало шкідливих підприємств. Загалом, екологія тут залишає бажати кращого. У великих містах ситуацію погіршує автотранспорт.

16. Ніде купатися

Незважаючи на те, що частина країни омивають води Гвінейської затоки, цивілізованих місць для купання тут практично немає. Наявні пляжі засмічені і не обладнані. Більшість населення використовує прибережні зони як громадський туалет. Деякі нігерійці, втім, йдуть на ризик і залазять в брудну воду або купають дітей в імпровізованих «жабниках».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 07:51 :13