субота, 14 липня, 2018, 2:30 Політика
Ольга Червакова пояснила, яка загроза криється у законі про блокування сайтів
ZIK
ZIK

Головне у законопроекті про інформаційну безпеку не блокування сайтів, а так званий технологічний тероризм. До інформаційних дій там пропонувалося внести такі дії, як спроби впливу на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прийняття або неприйняття ними будь-яких рішень. Враховуючи це, будь-який журналіст може потрапити до в’язниці.

Про це в ефірі інформаційного спецпроекту з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK заявила перший заступник голови Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, нардеп фракції БПП Ольга Червакова.

Як відомо, в Україні готують нові правила для інтернет-медіа. Депутатам пропонують підтримати законопроект про інформаційну безпеку, за яким хочуть дозволити СБУ блокувати сайти без рішення суду.

Ольга Червакова наголосила, що цей закон спрямований проти свободи слова в Україні.

«Мені здається, що деяким політикам просто заважають журналісти, вільна думка і те, що хтось цю думку може висловлювати», – зазначила нардеп.

Ольга Червакова каже, що головне у законопроекті про інформаційну безпеку не блокування сайтів, а визначення інформаційного тероризму.

«Йдеться про так званий технологічний тероризм. І до інформаційних дій там пропонувалося внести такі дії, як спроби впливу на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прийняття або неприйняття ними будь-яких рішень», – розповіла заступник голови Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики.

Враховуючи це, наголосила Червакова, будь-який журналіст може потрапити до в’язниці.

«Більше того, люди, які будуть виходити на будь-який мирний протест, можуть потрапити до в’язниці. Адже тероризм – кримінальний злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність. Тому будь-хто, хто б вийшов з пікетом під Верховну Раду, вони стали б технологічними терористами. А ті, хто висвітлював би цю діяльність, вони також стали б тими, хто підтримує терористів», – заявила політик.

Ольга Червакова також прокоментувала ініціативу Комітету з питань регламенту, який рекомендує ВРУ створити прес-центр для роботи журналістів на третьому поверсі й обладнати робочі місця:

«Це просто дурість. Але мені здається, що це був пробний шанс. Мовляв, а раптом журналісти цього не помітять. Тому я дуже вдячна журналістам, що вони самоорганізувалися, помітили це і сказали своє чітке «ні» на ці спроби», – додала Червакова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 17:56 :56