Новини » Політика 333

Глава Євроради вважає, що польський «Антибандерівський закон» є «нерозумним підходом»

Президент Європейської ради Дональд Туск. Фото: consilium.europa.eu

Так звана «українська поправка» в законі про ІНП Польщі є нерозумним підходом, адже такою твердою позицією Польщі навряд чи буде змога щось досягнути, особливо, в той час, коли в інтересах поляків та українців – порозуміння, а не конфлікт.

Про це в інтерв’ю польському телеканалу TVN 24, коментуючи українську поправку в законі про Інститут національної пам’яті Польщі, заявив президент Євроради Дональд Туск, повідомляє Укрінформ.

«Йдеться не про те, щоб не говорити правду, адже лише правда може бути фундаментом для примирення. В інтересах Варшави і Києва, поляків та українців, є потреба якомога швидшої побудови фундаменту поєднання, а не конфлікту», – наголосив Туск.

На його думку, так звана українська поправка в законі про ІНП Польщі є «нерозумним» підходом, адже такою «твердою» позицією Польщі навряд чи буде змога щось досягнути.

«Скоріше за все буде реакція іншої сторони, і врешті ми посваримося. Сьогодні я не мушу говорити, хто від цього потиратиме руки, оскільки з Варшави і Києва звучать непривітні сигнали», – констатував Туск.

Президент Євроради нагадав, що Польща свого часу пройшла складний шлях історичного примирення з Німеччиною, і це вимагало багато зусиль від простих людей, церков, влади.

«Того самого ми потребуємо у відносинах з Україною, але нинішню ситуацію не можна порівнювати з процесом польсько-німецького поєднання», – наголосив він.

Туск зауважив, що Київ сьогодні як ніколи потребує підтримки від Заходу, і зокрема від Польщі, особливо у світлі останніх заяв про Україну президента США Дональда Трампа.

«Україна все ще бореться за свою незалежність, Україна потребує підтримки як ніколи до цього, особливо після розвороту чи при глибокому перегляді американської політики щодо України», – сказав Туск.

Він також додав, що у декількох розмовах з ним Трамп не приховував, що «в нього менше ентузіазму щодо України і він з більшим розумінням ставиться до того, що, м’яко кажучи, зробила Росія в Україні».

«Тому ми сьогодні, як кисню, потребуємо підтримки, розуміння і взаємної поваги між Польщею та Україною», – наголосив Туск.

Він зауважив, що декілька днів тому він розмовляв з Президентом України Петром Порошенком і публічно звернувся до українців українською, до поляків – польською мовою зробити все можливе, щоб знайти шлях до поєднання.

Нагадаємо, нещодавно заступник глави Адміністрації президента Польщі Павел Муха коментуючи слова президента Європейської ради Дональда Туска, який закликав владу Польщі та України до зменшення напруженості у зв’язку з історичною суперечкою, заявив, що Варшава не потребує «додаткових стимулів» щодо відносин з Україною.

Loading...
Loading...
Loading...