субота, 14 липня, 2018, 0:41 Економіка
Екс-голова Державної митної служби розповів, куди стікаються хабарі за «євробляхи»
ZIK
ZIK

Сьогодні українська митниця – це великий прохідний двір, на який її, на жаль, перетворили протягом останніх трьох років. Та й взагалі української митниці сьогодні не існує.

Про це в ефірі інформаційного спецпроекту з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK говорив екс-голова Державної митної служби України (2009-2010 рр.) Анатолій Макаренко.

«Після мого звільнення з посади голови Державної митної служби України прийшов працювати Костянтин Лікарчук. І це, мабуть, була остання людина на цій посаді, яка намагалася дійсно щось там робити, змінювати і реформувати. Тобто робити українську митницю цивілізованою, а не пунктом пропуску для «блях», контрабанди, незаконного переміщення наркотиків, зброї і таке інше», – сказав Макаренко.

На його думку, сьогодні українська митниця – це великий прохідний двір, на який її, на жаль, перетворили протягом останніх 2,5-3 років. Ба більше, на його думку, української митниці й взагалі не існує.

«Наприклад, НАБУ повинне ловити корупціонерів, поліція – бандитів, СБУ – шпигунів, але чомусь станом на сьогодні всі силові структури і не тільки, навіть журналісти, в яких вчора не було роботи, говорять тільки про митницю. Але її як такої немає. Митницю у 2013 ліквідовано, й сьогодні вона просто розмита в такому гіпопотамі, неефективному, нерозумному – ДФС», – наголосив він.

Тому він вважає, що спочатку потрібно повернути національну митницю. А також надати їй виключні повноваження та поставити над нею достойних контролерів.

«Україні потрібно, щоб НАБУ контролювало і боролося на митниці, але не з товарами. Також Служба безпеки України нехай бореться з корупціонерами, які пропускають «бляхи», а не рахує дамські трусики в контейнерах в Одесі. Тоді можливо щось і зміниться», – вважає Макаренко.

За його словами, тому він підтримав би повернення в митну службу Костянтина Лікарчука, бо, на його думку, він не є бюрократичною людиною.

«Лікарчук має європейське баченням та досвід, і я думаю, що такі люди, як він, змогли б сформувати команду, а такі ветерани, як Макаренко та інші, могли б допомогти. Інформую, що всі фахівці митної служби, які писали декілька редакцій Митного кодексу нормативно-митної справи України на сьогодні звільнені, і їх просто немає з різних причин. А на їх місце прийшли ті хлопці, які пустили в Україну ті ж «євробляхи». Власне і контрабандні гроші стікаються у Київ та ті кабінети, які географічно розташовані найвище», – наголосив він.

Нагадаємо, народні депутати прийняли за основу проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 18:25 :52