п'ятниця, 13 липня, 2018, 3:10 Світ
Вчені знайшли на Марсі «примарні дюни»

Вчені відкрили сотні западин в формі півмісяця на поверхні Марса, на тому місці, де мільярди років тому височіли дюни висотою приблизно з 30-ти поверховий будинок.

Дослідження опубліковане в журналі Journal of Geophysical Research: Planets, – передає Свідок.

«Роги» півмісяців цих заглиблень спрямовані в бік, з якого в основному дули вітри на поверхні Червоної планети, і це може допомогти вченим детально розібратися в кліматі стародавнього Марса, згідно з новим дослідженням.

«Примарні дюни» представляють собою тверді оболонки, під якими раніше ховалися піщані дюни. Такі оболонки могли сформуватися в результаті натікання на піщані дюни потоків лави або осадження на дюни з води осадових порід. Згодом під дією вітру верхні частини цих твердих оболонок еродованих до появи отворів, і через отвори, що утворилися, пісок поступово видувався з твердих оболонок, до тих пір поки на місці колишніх дюн не залишилися лише їх остови – «примарні дюни».

«Примарні дюни» були вперше відкриті на Землі на плато Снейк-Рівер, штат Айдахо, США, в 2016 р У новому дослідженні, проведеного групою вчених на чолі з МакКензі Деем (Mackenzie Day) з Вашингтонського університету в Сієтлі, подібні структури ідентифіковані на супутникових знімках рівнини Еллада іЛабірінта Ночі на поверхні Марса. Дюни широко поширені на поверхні Червоної планети, однак про такі «екзоскелети» марсіанських дюн в науковій літературі повідомляється вперше, підкреслюють автори.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 16:05 :03