п'ятниця, 13 липня, 2018, 22:30 Суспільство
В Україні з медичних закладів бахіли забиратимуть поступово
ZIK
ZIK

Відтепер до українських медзакладів можна ходити без бахіл. Про це заявила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Мовляв, користі у них не вбачає. Хоча така практика буде впроваджуватися поступово.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Коли людина переступає поріг лікарні, одразу повинна одягнути бахіли. Без них у медичному закладі й кроку не можна ступити. Мовляв, і бруду так не нанесе особа, і від бактерій захистять.

Санітарка Світлана Євгенівна миє підлогу в лікарні вже 17 років. Каже, носіння бахіл полегшує її роботу, а якщо їх скасують, матиме зайвий клопіт.

«Краще б лишили, хай би були. Відділення – це відділення, не треба, щоб одна людина стояла і тільки терла прохідний коридор», – вважає санітарка Світлана Євгенівна.

А от пацієнтка лікарні Наталя Радченко нововведення від Уляни Супрун підтримує. Каже, залюбки відмовиться від використання бахіл. Та цього разу, йдучи на прийом, купує їх про всяк випадок.

«Нас попереджали, коли лежали в лікарні, що без бахіл не можна. Зараз йдемо на перев’язку й за звичкою купили, щоб не вислуховувати, що щось не так, не за правилами», – розповіла пацієнтка лікарні Наталя Радченко.

У центрі громадських досліджень кажуть, ходити коридорами медзакладів без целофану на ногах – це європейська практика. У світі вже довели, що бахіли не рятують ні від бруду, ні від бактерій. А лікарні, котрі досі їх використовують або досі вірять у цей міф, елементарно наживаються на пацієнтах.

«Рівень внутрішньолікарняного лікування ніяк не залежить, чи носимо ми бахіли, чи не ні. Важливіше набагато – обробляти руки, носити змінний одяг в операційних, маніпуляційних, а от бахіли – це зовсім неефективний захист від інфекцій», – наголосила епідеміолог Центру громадського здоров’я Катерина Сояк.

Бахіли рвуться, гублятся у коридорах і навіть стають загрозою для життя. Така історія сталася з Інною Онищенко, яка, коли була вагітною, послизнулася у бахілах на лікарняних сходах. Від травми врятував чоловік, який встиг її вчасно підхопити. Тепер жінка затятий ворог санітарних кульків.

«У нас є проблема з організацією прибирання, оце реальні проблеми. Бахіли їх не вирішують. Целофанові – одразу рвуться. А марлеві все одно пропускають воду, бруд і від них немає ніякого сенсу», – наголосила організатор флешмобу #бахіли_у_минулому Інна Онищенко.

До флешмобу Інни Онищенко вже приєдналися кілька приватних лікарень. Головний лікар одного з таких медзакладів каже, якщо правильно організувати взаємодію пацієнтів і медиків – чисто буде й без бахіл.

«Від бахіл можна відмовитися навіть і сьогодні, тоді коли усе ж таки відвідувачі будуть знаходитись у палатах у змінному взутті», – вважає головний лікар Ірина Садов’як.

Утім, забиратимуть бахіли з українських медзакладів поступово. Та остаточно вони все ж не зникнуть, бо у деяких закладах їх планують залишити.

Нагадаємо, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвіяла ще один міф. Вона переконана, що в лікарнях не потрібно одягати бахіли. Принаймні у більшості випадків, коли цього вимагають працівники медзакладу.

Анастасія Середа, Дмитро Нікіфаров, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 08:10 :36