п'ятниця, 13 липня, 2018, 15:55 Економіка
Український уряд попереджають про ризики зупинки металургійних та коксохімзаводів
Металургійний завод. Фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL
Металургійний завод. Фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Українські виробники сірчаної кислоти не можуть задовольнити попит з боку внутрішніх споживачів – коксохімзаводів, тож є ризики зупинки коксохімічних і металургійних підприємств.

Про це сьогодні заявила голова Державної регуляторної служби України (ДРСУ) Ксенія Ляпіна, виступаючи на засіданні моніторингової групи з питань виробництва та імпорту сірчаної кислоти при ДРСУ. Інформує «112.ua» із посиланням на «Мінпром».

Як повідомила Ксенія Ляпіна, моніторингова група з питань виробництва та імпорту сірчаної кислоти при ДРСУ звернеться до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана у зв’язку з критичною ситуацією, яка виникла через введення квот на імпорт сірчаної кислоти.

Голова ДРСУ зазначила, що українські виробники сірчаної кислоти не можуть задовольнити попит з боку внутрішніх споживачів – коксохімзаводів.

«Ми інформуємо прем’єр-міністра, будемо просити міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі в серпні хоча б відкласти введення квот, щоб закінчила роботу моніторингова група», – наголосила Ксенія Ляпіна та застерегла, що введення квот на імпорт сірчаної кислоти за рішенням міжвідомчої комісії при Мінекономторгу може мати катастрофічні наслідки.

«Ми бачимо ризики зупинки коксохімічних і металургійних підприємств, які не можуть купити сірчану кислоту в Україні та змушені імпортувати її», – застерегла Ксенія Ляпіна.

Нагадаємо, раніше керівники крупних коксохімічних і металургійних підприємств, а також галузевих асоціацій неодноразово попереджали про необґрунтованість квотування імпорту сірчаної кислоти і про збитки для національної економіки від таких лобістських заходів.

Як повідомлялося раніше, рішення міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про введення квот на імпорт сірчаної кислоти в Україну можуть скасувати або скоригувати, адже воно викликає низку суттєвих ризиків для України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 18:07 :23