Новини » Економіка 13 липня, 2018, 11:46
У переддень канікул Рада підтримала проекти законів про «євробляхи»
Засідання Верховної Ради України. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Засідання Верховної Ради України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Народні депутати прийняли за основу проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів.

За проект закону № 8487 під час сесійного засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 265 обранців.

Законопроектом передбачено запровадити нову модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів. Проектом закону, зокрема, пропонується встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового транспортного засобу з бензиновим двигуном об'ємом 1000 куб. см в розмірі 50 євро за одиницю і для нового легкового авто з дизельним двигуном об'ємом 1000 куб. см – у розмірі 75 євро за одиницю.

Відповідно до проекту закону, один коефіцієнт визначатиметься діленням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см. Інший коефіцієнт дорівнюватиме кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових авто та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1).

Також обранці підтримали у першому читанні проект закону № 8488 про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України.

За проголосували 256 обранців.

Як ідеться у пояснювальній записці, «метою прийняття законопроекту є врегулювання питання ввезення транспортних засобів на митну територію України, забезпечення дієвого контролю за переміщенням, цільовим використанням транспортних засобів, поміщених в митний режим транзиту чи тимчасового ввезення, посилення відповідальності громадян за порушення митних правил». Законопроектом вводиться обмеження на кількість авто без грошового забезпечення, зокрема, нерезидент зможе без лише одне авто. Відповідно до проекту закону, посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Нагадаємо, упродовж кількох днів центр Києва перекривають автомобілісти – власники авто на «єврономерах».

Власники транспортних засобів з іноземною реєстрацією вимагають знизити податкове навантаження під час ввезення «іномарок» в Україну. Учасники акції виступили з вимогою до уряду скасувати постанову Кабінету Міністрів № 475 і внести до порядку денного Верховної Ради законопроекти № 8487 і № 8488. Додамо, постанова відкрила поліції доступ до митної бази «Інспектор-2006», а згадані законопроекти знижують акциз на розмитнення машин.

Учора під час акції протесту сталися сутички, мітингарі не пропускали депутатів з ВРУ. Авто депутата Павла Пинзеника збило двох учасників акції протесту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 14:07 :17