Новини » Львів 13 липня, 2018, 8:59
У Дрогобицькому районі готуються до відзначення 100-річчя ЗУНР

Учора, 12 липня, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад провів засідання оргкомітету з підготовки до відзначення 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки. Було запропоновано та обговорено основні події, які проходитимуть в районі з нагоди цієї визначної ювілейної дати.

Т.в.о. начальника відділу культури Василь Кузан повідомив про урочисті заходи, які відбудуться в закладах культури. Начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Леся Луців доповіла про підготовку до встановлення в 6 селах району, де поховані бійці УГА, меморіально-інформаційних таблиць в рамках обласного проекту «Відновлені імена Героїв», про демонстрацію виставки Українського інституту національної пам’яті «100 років боротьби» тощо.

Секретар Асоціації сільських, селищних рад району, Верхньогаївський сільський голова Володимир Ханас запропонував провести спільно з Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім. Івана Франка наукову конференцію, започаткувати у районній газеті серію публікацій архівних фото та документів періоду ЗУНР, які стосуються Дрогобиччини. Йшлося також про проведення урочистостей в селах Верхній Дорожів та Гаї Верхні – на батьківщині двох урядовців ЗУНР Івана Макуха та Семена Вітика. Обговорювалася необхідність невідкладного впорядкування в населених пунктах пам’ятних знаків, місць поховань та символічних могил бійців УГА, Січових стрільців.

Начальник відділу з питань бюджету районної ради Тарас Вінсковський подав пропозицію долучитися до видання літератури, приуроченої до 100-річчя ЗУНР. Провідний спеціаліст відділу освіти Тарас Шуст інформував про заходи, які відбудуться у навчальних закладах, серед яких, перегляд тематичних фільмів, історичні години, районний дитячий фестиваль стрілецької пісні.

Віталій Скоропад зазначив, що на Львівщині відзначення 100-річчя ЗУНР відбуватиметься на високому рівні. На цьому тлі повинна гідно виглядати Дрогобиччина, з якою тісно пов’язана героїчна і трагічна історія Західноукраїнської Народної Республіки, – повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Лесю Луців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 17:27 :40