п'ятниця, 13 липня, 2018, 15:06 Політика
У «Батьківщині» пропонують львів’янам обговорити новий курс розвитку країни

Обговорити новий курс країни пропонують громадські активісти і лідери «Батьківщини». Про це йшлося під час прес-конференції у Львові, 12 липня.

Тема заходу – «Новий курс України: виклики та перспективи». Участь у прес-конференції взяли Андрій Сенченко, народний депутат України трьох скликань та голова Всеукраїнського громадського руху «Сила права» і Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації «Батьківщина» Львівщини.

Інформаційний приводом для заходу стала зустріч лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко з ветеранами та воїнами АТО 57-ї окремої мотопіхотної бригади, створеної на базі батальйонів «Батьківщини» і «Руху опору». На ній була озвучена пропозиція Тимошенко про потребу укладання нового контракту з військовослужбовцями.

Як пояснив Андрій Сенченко сильна армія і економіка, справедлива соціальна політика, повернення територій мають будуватися на міцному фундаменті. «На фундаменті Конституції, яку розуміють, поважають і яку виконують громадяни і влада, – каже Сенченко. – На фундаменті нового суспільного договору. Щоби люди розуміли – як ми будемо будувати життя далі. І щоби думка, як виїхати у іншу державу, відходила на інший план».

Тепер у «Батьківщині» конкретизують плани, озвучені на форумі Ю.Тимошенко у Києві. «Війна – це проблема повернення територій і відновлення миру, – каже А.Сенченко, який відповідальний у «Батьківщині» за вирішення питань повернення територій. – А які плани з повернення територій і відновлення мирного життя відомі нам? На жаль, окрім Мінської формули, яку не сприймає українське суспільство, не відомо нічого, щоби сформувала влада».

На думку Сенченка, Мінська формула сформульована Путіним і «освячена» підписами європейських лідерів та Президентом нашої країни. «Якщо 100-відсотково реалізувати Мінську формулу, то збудеться мрія Путіна, – стверджує Сенченко. – Міжнародний збройний конфлікт плавно плавно перетече у громадянську війну в нашій країні».

Сенченко акцентував увагу на небезпеку тотальної амістії на Донбасі. «Ми сформували інше бачення, – каже Сенченко. – Це не виступи політиків, не лозунги. Це проекти законів, які стануть частиною українського законодавства. І стануть правилами, по яких ми будемо повертати території і відновлювати мирне життя людей».

Проекти законів оприлюдені у Фейсбуці, на майданчику Центру деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій. У серпні Сенченко обіцяє другий закон – про перехідний період, який стосуватиметься виборів на окупованих територіях і відновлення мирного життя. «Дуже важливо, щоби суспільство долучилося до цієї роботи, – каже Сенченко. – Оскільки наша політична сила і наш лідер послідовно виступають, щоби наша країна будувалася не як тоталітарна держава, а як демократична». Таким чином, учасники дискусії зможуть стати співавторами законів і творити майбутнє України.

Сенченко озвучив і два головних завдання щодо звільнення окупованих територій. Для української армії – стримування агресора, для української дипломатії – тиск на агресора. Головним майданчиком для переговорів з примушення агресора до миру має стати Будапештський формат.

У «Батьківщині» пропонують посилити заходи економічного тиску. Серед жорстких заходів – руйнування фінансової системи Росії шляхом відключення банківської системи SWIFT. Інший шлях – нафтове ембарго Росії. Як вдалий приклад тиску, Сенченко нагадав своє рішення 2014 року про перекриття Північно-Кримського каналу. І як наслідок цього кроку – все майно політика у Криму було націоналізовано.

Сенченко озвучив і бачення щодо 5-ти річного перехідного періоду для повернення територій і встановлення мирного життя. На думку Сеченка керівники виконавчої влади в Донецьку, Луганську, Криму і Севастополі повинні мати подвійний статус міністрів українського уряду задля миттєвого вирішення питань.

Щодо реформ у армії, Сенченко наголосив на потребі збільшення «поваги до солдата» і витіснення «радянщини». У «Батьківщині» розпочато розробку нового контракту для воїнів ЗСУ, до роботи над яким пропонують долучитися військовим.

У свою чергу Михайло Цимбалюк звернув увагу на високий рівень довіри суспільства до армії. «Але чи є довіра військових до влади, яка обіцяла тисячу гривень за день служби? – запитує Цимбалюк. – Коли ми зустрічаємося з військовими, відвідуючи їх як волонтери, бійці просять: Не мобілізуйте вчителів і лікарів – нехай професійно займаються роботою. А дайте нам достойну зарплату. В Україні сформувалася каста професійних військових. І за професійною армією майбутнє України. Але професійна армія хоче мати професійну владу, яка буде виконувати свої обов’язки. Я впевнений – досвід нашої команди дасть можливість ще до виборів зібрати людей, які будуть мати програму і знатимуть, як її реалізувати».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 20:26 :11