п'ятниця, 13 липня, 2018, 5:10 Світ
Творець «Новічка» розповів, скільки цієї отруйної речовини виробила Росія

Учений Вил Мірзаянов, який брав участь у створенні хімічних отруйних речовин нервово-паралітичної дії «Новічок», сказав, скільки речовини виробила Росія і як її синтезувати.

Про це він розповів в ефірі телеканалу «112 Україна».

Творець "Новічка" розповів, скільки цієї отруйної речовини виробила Росія

«Новічки» були синтезовані і розроблялися протягом 17 років. 17 років знадобилося для комплексного дослідження всіх властивостей цієї серії речовин. Жодна країна в світі таких можливостей не мала і не знала про цей секрет. Тим більше, ця речовина не входить у список заборонених речовин конвенцій», – розповів Мірзаянов.

Вчений не сумнівається в тому, що речовина А-234, якою отруїли Скрипалів і другу пару, це саме «Новічок», розроблений в Росії.

Він стверджує, що для вбивства людини достатньо двох міліграмів «Новічка», а Росія свого часу виробила до 20 тонн.

«Теоретично, двох міліграмів досить, щоб убити людину. Коли застосовується у вигляді зброї, – звичайно, там запаси потрібні побільше, мова вже йде про грами. «Новічки» були вироблені на двох заводах СРСР. Виробляли не кілограми, а тонни. За моїми підрахунками, 16-20 тонн. Ними заправляли ракети середньої дальності», – повідомив Мірзаянов.

За даними вченого, в експериментальних цілях «Новичок» синтезували у Великій Британії.

«Так, звичайно, без цього вони не могли розшифрувати... Можу припускати, що синтезували недавно. Якщо вони керуються формулами моєї книги. А моя книга вийшла в 2009 році», – сказав він.

У той же час, Мірзаянов запевнив, що відповідну нервово-паралітичну речовину синтезувати в домашніх умовах за книжковою формулою неможливо.

«Ні. (Можна синтезувати, – ред.) тільки в інститутах зі школою, вже з досвідом по роботі з отруйними речовинами», – підсумував він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 06:19 :14