Новини » Політика 13 липня, 2018, 21:40
Сергій Горбатюк назвав справу, яку зруйнують першою після закриття його департаменту
ZIK
ZIK

Не знаючи усіх деталей, Генеральний прокурор дозволяє собі публічно робити заяви про те, що слідчі не зібрали достатньо доказів. Утім конкретних претензій так і не було сформульовано, відтак справу просто затягують.

На цьому наголосив екс-начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко телеканалі ZIK.

Як повідомлялося, 11 липня Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав наказ про організаційні зміни в структурі та штатному розписі Генеральної прокуратури України.

Наказ ліквідовує зокрема і Департамент спецрозслідувань, який очолював Сергій Горбатюк. Департамент займався розслідуваннями злочинів, які сталися під час Революції гідності.

«На мою думку, мета рішення Генерального прокурора щодо розформування департаменту полягала в тому, щоб вивести з-під підпорядкування департаменту прокурорів, тобто тих осіб, які несуть відповідальність за прийняття рішення. Саме в їхніх повноваженнях повідомляти про підозру, і саме в їхніх повноваженнях закривати провадження щодо особи.

На мою думку, саме ті випадки скарг і пручання незаконним діям з боку керівництва, а також намагання забрати кримінальні провадження і не дозволити повідомляти про підозру і стали підставою для такого рішення Генерального прокурора. Тобто щоб спростити шлях для прийняття незаконних рішень у тому чи іншому кримінальному провадженні», – підкреслив Сергій Горбатюк.

Зокрема екс-начальник Департаменту пояснив, які саме справи можуть бути зруйновані за такою схемою.

«Якщо брати попередні події, то це, наприклад, справа за підозрою колишньому міністру юстиції Олені Лукаш. На теперішній час по цій справі досі не повідомив про підозру ні заступник Генпрокурора Столярчук, ні Стрижевська, не пояснивши при цьому, що не вистачає по справі.

І наразі вони взагалі винесли постанову про передачу цього провадження спочатку в ГСУ, а після – в НАБУ. Тобто бодай кудись, тільки б ця справа не була в Департаменті спеціальних розслідувань», – пояснив Горбатюк.

Натомість Генеральний прокурор, який за словами керівника Департаменту взагалі не розумівся на цій справі, мотивував її передачу в інший орган некомпетентністю слідчих.

«Не знаючи усіх деталей, Генеральний прокурор дозволяє собі публічно робити заяви, що слідчі не зібрали достатньо доказів. Утім конкретних претензій так і не було сформульовано, відтак справу просто затягують. Так, якби ми в лютому 2017 року оголосили про завершення досудового розслідування, то до літа того ж року справа вже дійшла б до суду. Відтак при нормальному розгляді, Олена Лукаш та низка людей із Мінюсту вже були б засуджені», – визнав Сергій Горбатюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:10 :45