п'ятниця, 13 липня, 2018, 20:25 Київ
Роботу компанії-посередника з видачі віз розблокували: суд виніс рішення частково зняти арешт
<nbsp;>

Шевченківський районний суд Києва частково зняв арешт з рахунків компанії «Ві Еф Консалтинг Сервісиз», яка керує 17 українськими візовими центрами. Відповідне рішення суд ухвалив 13 липня.

Про це йшлося в ефірі телеканалу ZIK.

Правоохоронці заблокували усі рахунки компаній «Ві Еф Консалтинг Сервісиз» на початку цього тижня, тож вчасне отримання віз українцями виявилося під загрозою.

У компанії деталізували: «Арешт був здійснений 9 липня у результаті того, що господарська діяльність «Ві Еф Консалтинг Сервісиз» була раніше проаналізована невказаним фахівцем, на думку якого, і була встановлена ​​сума нібито заборгованості. Жодної офіційної податкової документальної перевірки підприємства не було. Податкові зобов’язання підприємству не донараховувалися. Сума податкового боргу відсутня. Проте слідство подало клопотання про арешт рахунків».

Юристи вказують на безпідставність накладення арешту.

«Було абсолютно безпідставно накладено арешт на всі рахунки підприємства в рамках надуманої кримінальної справи, яка не має прямого відношення до цієї компанії», – вважає адвокат Володимир Мусієнко.

Компанія відразу подала клопотання до суду про скасування арешту, адже заблокували усі рахунки, включно з тими, з яких сплачуються соціальні виплати та податки. На сьогоднішньому засіданні прокурор, який веде справу, причину арешту пояснив так: «Було застосовано такий захід, як арешт майна. Його ціль – з метою запобігання можливості протиправного впливу на це майно».

За словами відповідача, компанія «Ві Еф Консалтинг Сервісиз», ймовірно, пов’язана із іншою компанією, проти якої відкрито кримінальне провадження, у зв’язку з несплатою податків у розмірі 6 мільйонів гривень.

Сторона захисту на суді підкреслила, що діяльність компанії «Ві Еф Консалтинг Сервісиз» є абсолютно законною і прозорою. Підприємство не має заборгованості перед бюджетом і своєчасно виконує податкові зобов’язання.

Після тригодинного розгляду справи суд задовольнив клопотання частково. Допоки ведеться слідство, арешт зняли з усіх рахунків, окрім суми боргу.

«Під арештом залишилися майже 6,2 млн гривень з 150 млн гривень, які раніше були заарештовані за клопотанням слідства. Будь-які обмеження з інших рахунків були зняті, рішення оскарженню не підлягає», – поінформували у компанії.

Генеральний директор «Ві Еф Консалтинг Сервісиз» Георгій Шевченко зазначив: «Нарешті ми зможемо обслуговувати людей, перераховувати консульський збір до відповідних консульських установ – робота, яка була паралізована. Підприємство нарешті зможе працювати».

Компанія у подальшому судитиметься через нелегальні, на їхню думку, дії правоохоронців.

З цього приводу заступник голови Комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Віктор Чумак вже подав запити до генпрокурора та Прем’єр-міністра України.

«Було порушено кримінальне провадження, за що – навіть не відомо, це надумані підстави. Так працює ДФС із дуже багатьма компаніями. Це називається «кошмарити» бізнес, щоб бізнес не міг працювати», – вважає нардеп Віктор Чумак.

Керівництво компанії переконує, що на сьогодні жодних проблем з видачею віз немає.

Нагадаємо, раніше у компанії «Ві Еф Консалтінг Сервісиз» повідомили про обшуки та вилучення необхідного для роботи обладнання і заявили про переслідування податковою міліцією.

Довідка.

«Ві Еф Консалтинг Сервісиз» належить до міжнародної групи компанії «VFS Global», яка є найбільшим в світі оператором із технологічного обслуговування урядів і дипломатичних представництв у всьому світі. «Ві Еф Консалтинг Сервісиз» в Україні співпрацює з 16-ма дипломатичними місіями, МЗС України та надає свої послуги населенню через розгалужену мережу візових центрів (17) майже у всіх великих містах країни. Компанія обслуговує близько одного мільйона громадян в рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 18:29 :08