п'ятниця, 13 липня, 2018, 16:59 Економіка
Правонаступники банку Януковича вимагають у виробника міномета «Молот» майже 120 млн
120-мм міномети «Молот». Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
120-мм міномети «Молот». Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Державний завод «Маяк» за рішеннями судів має повернути Всеукраїнському банку розвитку в особі Фонду гарантування вкладів фізосіб 118,3 мільйона гривень боргів.

Про це йдеться в судових матеріалах, повідомляє «Українська правда» з посиланням на проект «Марлін».

У кінці грудня 2017 року Господарський суд Києва вирішив стягнути з державного заводу на користь банку 68 мільйонів гривень заборгованості за тілом кредиту, 25,3 мільйона гривень заборгованості з процентів і 25 мільйонів гривень пені.

Додатково завод має сплатити 240 тисяч гривень судового збору.

Повідомляється, що завод «Маяк» взяв кредит в розмірі 2,8 мільйона доларів під 12% річних ще в серпні 2014 року, але не мав змоги віддати гроші.

У березні Київський апеляційний господарський суд відмовив заводу «Маяк» в апеляції через неспроможність останнім сплатити 360 тисяч гривень судового збору. Представники заводу пояснили відсутність грошей скрутним фінансовим становищем та арештом коштів у кримінальних провадженнях, які тривають паралельно з господарським спором.

У кінці травня Верховний суд залишив рішення апеляційного суду без змін. Під час розгляду касації представники заводу повідомили, що заборгованість призведе до банкрутства «Маяка», хоча останній є підприємством оборонного призначення і має стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Таким чином, державний завод має сплатити понад сто мільйонів гривень.

В червні справа отримала новий поворот. До суду звернулося приватна фірма ТОВ «Агат» як правонаступник Всеукраїнського банку розвитку.

Представники приватної фірми повідомили про укладений в лютому 2018 року з банком договір, на підставі якого до ТОВ «Агат» перейшло право вимоги багатомільйонного боргу до державного Заводу «Маяк».

Як повідомлялося, проект «Марлін» оприлюднив результати аудиту, згідно з яким виробник міномета «Молот» за 3 останні роки показав мільйонні борги.

Проведений 11 липня слідчий експеримент показав, що розрив міномета «Молот» на Рівненському полігоні, внаслідок якого загинули 3 військовослужбовці, ще 9 зазнали поранень, стався через подвійне заряджання.

Після вибуху президент Петро Порошенко доручив військовому керівництву оперативно розслідувати причини трагедії на полігоні в Рівненській області та тимчасово заборонив використовувати міномети «Молот».

Це був не перший інцидент з цією зброєю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 11:05 :00