Новини » Суспільство 13 липня, 2018, 17:09
Парубій певен, що Українська помісна церква може з’явитися до кінця року
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Україна вже влітку-восени може отримати Томос і тоді Українська єдина помісна церква буде створена у цьому році.

Про це він розповів під час прес-конференції у п’ятницю, передає «Українська правда».

Перед цим журналіст запитав у нього, чому в парламенті не ставили на голосування закони про полегшення переходу парафій та про статус церкви, яка знаходиться у країні-агресорі і коли вони будуть розглянуті.

Парубій відповів, що ці питання знаходяться під його особливим контролем і, на його думку, вони би дозволили вирішити багато дискусій, які є і в громадах.

«Коли велика кількість громад українського патріархату хочуть формально перейти в юрисдикцію Київського патріархату, але умовно немає можливості. Хочуть, щоб церква, яка знаходиться на території їхньої громади, яка була побудована за їхні гроші, була передана у Київський патріархат», – сказав він.

Спікер додав, що наразі діє робоча група, яка визначає ключові питання, серед яких головним є отримання Томосу.

За його словами, воно дозволить вирішити питання тих двох законів і величезної кількості інших питань, які дадуть можливість об’єднати всіх православних християн України в одну церкву.

«Я переконаний, що з моменту отримання Томосу ми будемо бачити масовий перехід православних християн, які сьогодні формально перебувають у Московському патріархаті, у єдину українську церкву», – сказав Парубій.

«Ми знаємо, що це питання не має такої аж далекої перспективи. Це питання літа, осені. Ми чекаємо Томосу. Ми молимося, щоб Томос був», – зазначив політик.

Він додав, що коли це питання буде вирішене, всі інші будуть ухвалені автоматично.

«Не дай Боже поставити на порядок денний, на голосування, і провалити. Це буде нехороша послуга», – розповів голова ВР.

Він зауважив, що коли точно буде знати, що наберуться необхідні 226 голосів для ухвалення рішення, тоді зазначені закони з’являться у залі для голосування.

«Вважаю, що не тільки по законах, а по загальній концепції щодо створення Української помісної церкви будемо мати успіх уже цього року», – підсумував Парубій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 16:01 :02