п'ятниця, 13 липня, 2018, 16:11 Політика
Парубій назвав ключові законопроекти, ухвалені Радою
ZIK
ZIK

Серед ключових законів, які ВР ухвалила під час 8-го скликання – про національну безпеку та Антикорупційний суд. Окрім того, депутатам вдалось підтримати 20 із 57 законів, які необхідно ухвалити для виконання угоди про асоціацію з ЄС.

Про це під час заключного брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив спікер ВР Андрій Парубій

Він підкреслив: сьогодні, під час заключного засідання ВР, парламент працював «до осотанньої хвилини», ухвалюючи важливі рішення.

«Ще на початку весняної сесії ми складали загальний план роботи із ключовими прерогативними рішеннями, які мають бути внесені. Вже тоді, на першому виступі, я визначив, що серед них буде закон про національну безпеку. Він був ухвалений після довгих дебатів та дискусій», – розповів спікер парламенту.

Та, за його словами, цей документ є важливим не лише для реформування ЗСУ, а й для інтеграції України в НАТО.

«Зараз, коли ми відбиваємо російську агресію, без сумніву, що питання нацбезпеки та оборони є ключовим для парламенту», – зазначив Парубій.

Однак, він підкреслив: закон «є рамковим» та передбачає ухвалення ще цілої низки наступних законів – про СБУ, розвідку чи лібералізацію торгівлі у військово-промисловій сфері. Усі вони ввійдуть у план роботи Ради на осінь.

Окрім того, він підкреслив: великою прерогативою став і закон про Вищий антикорупційний суд, де основна дискусія відбувалась навколо повноважень Громадської ради міжнародних експертів.

«Тож, коли за нього проголосувало 315 народних депутатів із реальної кількості – 317, це стало перемогою для нас усіх. Адже у цій антикорупційній інфраструктурі, яку ми збудували за кілька років, не вистачало ключової деталі. Тож я вважаю, що це ухвалення було перемогою усіх українців та, звичайно, українського парламенту», – переконаний Парубій.

Також він розповів, що було складено загальну карту законопроектів, які необхідно ухвалити для виконання угоди про асоціацію. Там назбиралось 57 законів, близько 20 із них Рада ухвалила в цілому або ж у першому читанні.

«Це амбіційна мета, однак, на мою думку, у цьому напрямку ми зробили вагомий і рішучий крок. Також для українського парламенту болючими були і кадрові питання. Зокрема, щодо Рахункової палати кілька разів ми не могли дійти до позитивного голосування. Також ми обирали уповноваженого із прав людини і голову Нацбанку», – розповів голова ВР.

Та все ж у Ради залишився «борг» – ЦВК. Адже у цьому питанні депутати так і не змогли дійти до порозуміння.

«Та я переконаний, що створення і оновлення складу ЦВК буде одним із перших питань продовження нашої роботи», – підкреслив Парубій.

Разом із тим, він повідомив: під час восьмого скликання Рада ухвалила в цілому 88 законів, за основу – 37 та 15 постанов.

«Загалом, було майже 200 позитивних рішень. Адже, коли я говорю про закон в цілому, він перед цим голосувався за основу. Усі ці рішення були із дуже різних сфер. Зокрема, важливим був закон про дипломатичну службу, по якому тривали довгі дискусії і навіть було накладено вето. Та цей закон дав нам, фактично, новий етап для роботи дипломатичних представництв по всьому світу. Також хочу виокремити закон про валюту, інтелектуальну власність, залучення іноземних інвестицій, стратегічну екологічну оцінку. Усі ці рішення потребували неймовірно великої підготовки і пошуку компромісу в залі», – підкреслив Андрій Парубій.

Як повідомлялось, Голова Верховної Ради Андрій Парубій закрив восьму сесію ВРУ восьмого скликання. Підбиваючи підсумки роботи Ради, він наголосив: ВР ухвалила понад 150 позитивних рішень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 11:33 :02