п'ятниця, 13 липня, 2018, 17:21 Спорт
Офіційно: ФІДЕ «скинула» росіянина Ілюмжинова з посади президента за порушення етики
Кірсан Ілюмжинов / rsport.ria.ru
Кірсан Ілюмжинов / rsport.ria.ru

Міжнародна шахова федерація (ФІДЕ) усунула російського підприємця Кірсана Ілюмжинова від посади президента організації за порушення етики.

Тепер Кірсан Ілюмжинов не обійматиме цієї посади щонайменше шість місяців, а максимальний термін усунення може становити півтора року, повідомляє сайт організації.

«Комісія з етики одностйно вирішила, що Ілюмжинов винен у порушенні Кодексу етики ФІДЕ. Ілюмжинову санкціоновано тимчасове усунення від займаної посади протягом 18 місяців від сьогодні. Негайне дійсне призупинення становить 6 місяців, починаючи з 13 липня 2018 року і закінчуючи 12 січня 2019 року», – йдеться у повідомленні.

Комісія з етики встановила, що Ілюмжинов, внесений Мін’юстом США до списку санкцій, у своїх діях неодноразово ставив власні інтереси вище інтересів ФІДЕ. Він також намагався дискредитувати членів ради організації, робив неправдиві або провокаційні заяви і відмовився піти у відставку після закриття банківських рахунків Міжнародної шахової федерації. Ілюмжинов завдав ФІДЕ серйозних репутаційних і фінансових збитків, йдеться у висновку комісії з етики.

Кірсан Ілюмжинов обіймає посаду глави ФІДЕ з 1995 року. У 2015 році його повноваження були обмежені, оскільки він потрапив під санкції Мінфіну США за обвинуваченням у підтримці режиму сирійського президента Башара Асада. Після цього Ілюмжинов подав позов щодо міністерства фінансів США про захист честі і гідності, вимагаючи 50 млрд доларів як компенсацію за моральні і матеріальні втрати від санкцій.

Довідка

Кірсан Ілюмжинов – російський підприємець і державний діяч з неоднозначною репутацією. У 1993-2010 роках керував Республікою Калмикія. Неодноразово обвинувачувався в корупції, проходив у справі журналістки-розслідувача Лариси Юдіної, знайденої вбитою 8 червня 1998 року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 17:38 :36