Новини » Економіка 13 липня, 2018, 2:40
НБУ очікує зростання цін на газ на 25%

Національний банк очікує підвищення цін на природний газ в цьому році на 25%.

Про це на брифінгу повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

«Ми очікуємо, що зростання цін на газ і комунальні послуги в цьому році буде приблизно на рівні 25%», – сказав Сологуб.

За словами заступника голови НБУ, вплив цього підвищення на показник інфляції становитиме близько 0,9 процентного пункту, передає УНІАН.

«Національний банк залишає прогноз інфляції на кінець 2018 року незмінним – на рівні 8,9%. Більш швидке, ніж прогнозувалося, уповільнення інфляції в травні-червні поточного року буде нівельовано в другому півріччі», – сказав глава НБУ Яків Смолій.

За його словами, на рівень інфляції в другій половині 2018 року і в 2019 році буде тиснути ряд факторів, ефекти яких, на відміну від підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів, повинні бути компенсовані за допомогою інструментів монетарної політики.

Разом з тим, НБУ залишив незмінним прогноз інфляції на кінець 2019 року – на рівні 5,8%. А в 2020 році інфляція сповільниться до 5%.

Голова НБУ підкреслив, що в червні споживча інфляція сповільнилася до 9,9%.

Це сталося завдяки помітному збільшенню пропозиції продуктів харчування в результаті більш сприятливих погодних умов і зростання імпорту.

Також на вартості імпортованих товарів і цінах на товари і послуги зі значною імпортною складовою сприятливо відбилося зміцнення обмінного курсу гривні.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 23:53 :00