п'ятниця, 13 липня, 2018, 22:55 Політика
Наші підозрювані й далі працюють у правоохоронній системі на високих посадах, – Горбатюк
ZIK
ZIK

В Україні обвинувачені особи розуміють, що за такої судової системи будь-яке провадження може бути зведене нанівець. Головне – впливові знайомі та кошти, щоб мати можливість вплинути на осіб, які приймають рішення.

На цьому наголосив екс-начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко телеканалі ZIK.

«На жаль, ми бачимо, що в правоохоронній системі на високих посадах продовжують працювати наші підозрювані. Адже саме система управління правоохоронними органами побудована таким чином, що виконання команди шефа є набагато важливішим, ніж дотримання закону», – констатував Сергій Горбатюк.

Він також визнав, що так звані тітушки були потрібні як колишній владі Януковича та правоохоронним органам, так і нинішнім управлінцям.

«Зараз маємо таку ситуацію, коли в багатьох випадках, де є підстави перейматися, що можуть бути зміни запобіжних заходів, ми максимально повідомляємо ЗМІ, щоб вони якомога ширше висвітлили судовий процес і не дозволили суду прийняти незаконне рішення. І це дійсно жахлива ситуація.

Так, наприклад, одіозний злочинець Крисін, який звозив і керував тітушками, ледве не зміг уникнути покарання. І тільки через тиск громадськості на суд по його справі був винесений справедливий вирок», – підкреслив екс-начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ.

На його думку, це відбувається через те, що чи не в кожної обвинуваченої особи в Україні є розуміння, що за такої судової системи будь-яке провадження може бути зведене нанівець.

«Якщо в США майже 95% обвинувальних вироків побудовано на угодах, коли прокурор домовляється з адвокатом про співпрацю зі слідством і пом’якшення покарання, то в Україні всі розуміють, що будь-яке провадження – чи то вбивство, чи насильство та інші тяжкі злочини – може бути повністю знівельоване. Головне – впливові знайомі та кошти, щоб мати можливість вплинути на осіб, які приймають рішення», – пояснив Сергій Горбатюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 08:31 :08