Новини » Регіони 13 липня, 2018, 18:03
На міжнародний фестиваль «Берегиня» на Волинь приїдуть артисти з п’яти країн

Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня» на Волині відбудеться вже ввосьме й пройде 10-13 серпня.

Тож наразі в області триває активна підготовка до дійства, участь у якому візьме 32 колективи з інших областей і з-за кордону, – повідомили IA ZIK у відділі інформаційної політики ОДА.

Інші держави представлятимуть делегації з Польщі, Білорусії, Франції, Словаччини та Словенії. До слова, фестиваль в області не проводили вже п'ять років. Цьогоріч заплановане дійство буде масштабним і набуде нового змісту – героїко-патріотичного та об’єднає у собі козацькі та повстанські пісні. Адже Волинь є унікальним регіоном, де зберігають і відтворюють звичаї і пісенну творчість козацької доби та періоду національно-визвольних змагань.

Заходи у рамках фестивалю проходитимуть паралельно в кількох локаціях. Саме тому гості та учасники фестивалю будуть задіяні у мистецьких дійствах: у Берестечку «Козацька слава у віках» (Горохівський район), в урочищі Вовчак «Вовчак – Волинська Січ» та «Ми – нащадки своїх героїв» (Турійський район).

Урочисте відкриття відбудеться на Театральному майдані в місті Луцьку 10 серпня 2018 року. Так, на вулицях міста вируватиме народне життя Волині і Полісся через призму етнографічних майданчиків, де волиняни відтворять обійстя гончара, кузню, лісничівку, старовинний шинок, млин, гуральню, рибальське подвір’я, пасіку, де частуватимуть справжніми різновидами меду. Разом із тим, проводитимуть майстер-класи та передаватимуть досвід народних умільців соломо- і сіноплетіння, виготовлятимуть ляльки-мотанки, кераміки, гончарства тощо.

Вінцем фестивалю стане гала-концерт «Уклін тобі, Україно!» на сцені Театрального майдану у Луцьку 12 серпня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 04:52 :06