п'ятниця, 13 липня, 2018, 18:54 Політика
МЗС: Україна категорично протестує проти вироків українцям Панову та Балуху
Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест у зв’язку з рішеннями «судів» російської окупаційної влади Криму у справах громадян України Євгена Панова та Володимира Балуха.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

«Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест у зв’язку з рішеннями т.зв. «судів» російської окупаційної влади Криму від 13 липня 2018 року у справах громадян України Євгена Панова та Володимира Балуха», – йдеться у коментарі у зв’язку з рішеннями російської окупаційної влади Криму у справі громадян України Євгена Панова та Володимира Балуха.

У зовнішньополітичному відомстві наголосили, що обвинувачення Євгена Панова в «участі в диверсійно-терористичній діяльності» є «сфабрикованими та політично вмотивованими, а його засудження до 8 років колонії суворого режиму – нелегітимним».

«Особливе занепокоєння викликає той факт, що під час проведення «досудових слідчих дій» до Євгена Панова застосовувалися тортури, що є грубим порушенням засадничих норм міжнародного права у сфері прав людини, закріплених, зокрема, у Загальній декларації прав людини від 10 грудня 1948 року, а також у низці міжнародних конвенцій, що засуджують катування та інше нелюдське поводження», – зазначається в коментарі.

В МЗС також рішуче засудили триваючі репресії проти Балуха, якому т.зв. «залізничним районним судом» в окупованому Сімферополі 13 липня було відмовлено в умовно-достроковому звільненні. «Вимагаємо від держави-окупанта негайно припинити репресії проти громадян України Євгена Панова, Володимира Балуха, а також понад 60 наших співвітчизників, що утримуються Кремлівським режимом в Росії та в окупованому Криму, звільнити їх з-під варти та забезпечити безперешкодне повернення додому», – заявили у відомстві.

Також в МЗС вкотре наполягли на виконанні Російською Федерацією у повному обсязі резолюцій Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 р., «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 р. і 19 грудня 2017 р., а також наказу Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти РФ стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

«Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції вжити всіх можливих правових і дипломатичних заходів з метою звільнення громадян України, незаконно утримуваних в Росії та на території тимчасово окупованого Криму; притягнення осіб, відповідальних за порушення прав людини та тортури на території окупованого Криму, до відповідальності; а також посилити тиск на країну-окупанта з метою відновлення суверенітету і територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах», – йдеться у повідомленні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 08:08 :53