Новини » Економіка 13 липня, 2018, 15:12
Корчілава: Україна може мати високий рівень ВВП
ZIK
ZIK

Для того, щоб рівень ВВП України щороку зростав, необхідно урівняти законодавство з правилами економіки. У протилежному випадку, державу надалі покидатимуть її громадяни, шукаючи кращого заробітку.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив прес-аташе посольства Грузії в Україні (2005-2010 рр.) Бачо Корчілава.

«Для України реально вийти на високий рівень ВВП, якщо навіть великі держави мають ріст економіки – 12-15 відсотків. Чим Україна гірша? Іноді мені хочеться запитати місцевих політиків, експертів: у що вони вірять? Можливо, їм краще померти, якщо вони у всьому сумніваються!», – каже  Бачо Корчілава.

Також він звертає увагу на те, що середній ріст світової економіки становить чотири відсотки. А тому ВВП України має всі шанси на зростання.

«У деяких країнах пост-радянського простору ВПП становить навіть шість відсотки. Незважаючи на це, парламенти залишаються незадоволеними результатами, бо знають, що можна зробити ще краще. Очевидно, якщо в Україні ріст буде два відсотки, а в Казахстані чотири – багато українського населення покине батьківщину і стане заробітчанами», – прогнозує  колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні.

Експерт переконаний, що в України є унікальні можливості. Проте, аби їх використати, треба впорядкувати законодавчу, економічну частини системи.

«Вигадати нове в економіці – неможливо. Фінікійці вже три тисячі років тому занапастили світ, вигадавши гроші. А в грошей є свої правила, які не змінюються. Безумовно, з’являються нові напрямки в економіці, але фундамент той самий», – наголошує Корчілава.

Він підкреслює: потрібно робити правильні речі. А вони, на його погляд, лежать на поверхні.

«Спершу Грузії МВФ не хотів давати кредит, бо вважав владу надто ліберальною. Однак ми за рік показали непоганий результат – 16 відсотків росту економіки. Це МВФ дуже вразило, а тому фонд визнав, що помилявся», – розповідає експерт.

Він зазначає: Захід – невблаганний і ніколи за Україну не буде вирішувати проблеми.

«НАТО, МВФ – ви уявляєте скількох людей вони бачать щодня? Сотні. Міжнародні органи ніколи замість нас не будуть вирішувати проблеми, давати просто так гроші. Фінанси можна ділити з рівноцінним партнером, надіючись, що разом ви щось заробите», – говорить прес-аташе посольства Грузії в Україні (2005-2010 рр.).

До слова, під час засідання уряду прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряду вдалось забезпечити 54 мільярди гривень надходжень до бюджету за останнє півріччя. За його словами, протягом першого кварталу ВВП в Україні зріс на 3,1 відсотка, що перевершує сподівання і прогнози.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:18 :07