п'ятниця, 13 липня, 2018, 15:33 Політика
Експерт: Полторак зніме погони і стане вже цивільним міністром оборони
ZIK
ZIK

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг акцентує увагу на тих реформах, які відбулись в Україні. Але водночас на Заході розуміють, що з величезною корупцією та клептократичною владо, яка є на сьогоднішній день в Україні, добитися практичних зрушень неможливо.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив експерт з питань державної безпеки Василь Вовк.

«Так, Україну тримають і не відпускають, але водночас розуміють, що це не допоможе. Бо створення Антикорупційного суду є доброю ознакою, але він не замкне те коло, яке дозволить посадити за ґрати високопосадовців», – сказав Вовк.

Тому, за його словами,  в НАТО, і не лише там, розуміють, що Вищий антикорупційний суд зараз буде створюватись при корупційний складовій і там боротимуться за тих, хто увійде у нього.

«Я спілкувався з міжнародними експертами, адже проходив конкурси і знаю, як вони ставлять питання і на що вони дивляться. Вони бачать, що зараз щось добитися неможливо. Адже, наприклад, міжнародний експерт не знає Івана чи Василя, а бачить лише інформацію, яку йому дали на папері», – наголосив він.

Також, на його думку, те, що закордонні партнери привітали закони про нацбезпеку та сектор безпеки і оборони, формально добре, бо вони задоволені тим, що у нас виявляється з 2019 року міністр оборони буде цивільною особою. Але вони не знають наших реалій.

«Наприклад, 31 грудня 2018 року Полторак зніме із себе погони і стане вже цивільним міністром оборони. І Україна тоді зможе сказати, що ми виконала всі умови. Можливо, я перебільшую, але кажу про те, що є», – прокоментував Вовк.

Йдеться і про те, що наразі є встановлений громадський контроль за фінансовими потоками в сфері оборони та безпеки.

«Але він перекритий однією фразою: до тих пір, поки не діє закон про державну таємницю. А у нас все є держтаємницею. То чого ми добилися? Але на Заході відреагували на формальний посил. Хоч як ми приймаємо закони, погані чи добрі, за це нас хвалять, тому що ми могли цього і не зробити. Ось і все», – вважає він.

Колишній співробітник СБУ Іван Ступак також вважає, що глобально не варто чекати на зміни. Адже, за його словами, варто розраховувати лише на себе.

 «Не варто чекати на зміни, бо це всього лише «стукіт коліс». Україна ухвалила певні закони, її похвалили і вказали на те, що потрібно рухатись далі та змінювати законодавство. Але нічого не пообіцяли. Більше того, ми не повинні на це розраховувати. Вони нас тримають у правильному контексті у сфері впливу для того, щоб контролювати, аби ми випадково не рухнулися в інший бік і не прийняли інший вектор. Тобто вони показують, що ми вас підтримуємо, але наше головне завдання – спробувати навчитись в них, отримати досвід та нові технології, які вони нам дозволять: спільні маневри та навчання. Бо це, власне, і є нашим завданням. Бо на вступ до НАТО не варто розраховувати у найближчі 10-15 років», – додав колишні співробітник СБУ Іван Ступак.

Нагадаємо, НАТО продовжить надавати політичну та практичну підтримку Україні та Грузії як найближчим партнерам Альянсу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 22:48 :52