п'ятниця, 13 липня, 2018, 14:38 Політика
Експерт: Курс нинішньої Україна на НАТО – «євроатлантична утопія»
ZIK
ZIK

На фоні досить низьких економічних показників, проголошений Україною курс до членства в НАТО виглядає, як євроатлантична утопія. До того ж, за останніми соціологічними даними, населення розчаровується і в євроінтеграції, і в Альянсі. Це також пов‘язано із «провальною» соціальною політикою влади.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Андрій Золотарьов.

Він підкреслив: законодавчо закріплений курс України на НАТО не гарантує те, що усе, про що йдеться в документів, виконуватиметься.

«Якщо дивитись у внутрішньополітичний контекст, чинний Президент використовує це як елемент євроатлантичної утопії на фоні досить плачевних економічних показників», – зазначив Золотарьов.

Експерт підкреслив: у влади було чотири роки, щоб провести модернізацію держави, мовляв, саме у цьому був головний запит Майдану.

«Та мені здається, що у 2008 році ми були набагато ближчими до отримання плану дій для отримання членства в НАТО. Однак тоді внутрішньополітичні інтриги та позиція низки інших держав стали цьому на заваді. Сьогодні ж маємо конфлікт з Росією, війну на Донбасі, на 40% погіршену економіку», – наголосив політолог.

Тому він підкреслив: щоб наблизитись до стандартів НАТО, маємо, перш за все, будувати Європу в Україні.

«За останніми соціологічними даними, бачимо достатньо тривожні тенденції – населення розчаровується і в євроінтеграції, і в НАТО. Це пов‘язано і з провальною соціальною політикою влади», – переконаний він.

У свою чергу, прес-аташе посольства Грузії в Україні (2005-2010 рр.) Бачо Корчілава додав: у розвитку України найперше мають бути зацікавлені самі українці, адже усі міжнародним партнерам вигідно співпрацювати із сильними та розвиненими державами.

«Якщо у вас буде сусід-алкоголік, який по дев‘ять разів на тиждень вибиватиме двері у вас вдома, ви ж не захочете мати справу із такою людиною. Так само і державам – вони хочуть, щоб їхні сусіди були інтелігентними та адекватними людьми. У Європі багато і своїх проблем, усі вони – іншого рівня. Щоб вступити у цей елітний клуб не можна прийти у спортивних штанах, лускаючи насіння», – підкреслив Корчілава.

Нагадаємо, минулого тижня Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким вносяться зміни до Законів України «Про основи національної безпеки України» та «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» у частині євроатлантичної інтеграції. Згодом у Брюсселі саміт Північноатлантичного альянсу підтвердив євроатлантичні прагнення України.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 08:04 :03