Новини » Політика 13 липня, 2018, 13:57
Чумак: Необрання членів ЦВК – виключно політична безвідповідальність
ZIK
ZIK

Не має жодних правових чи організаційних проблем, щоб обрати нових членів Центральної виборчої комісії.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Віктор Чумак.

«Досі в Україні не можуть обрати новий склад ЦВК через те, що існує недовіра серед політичних сил. Зокрема, між представниками «Народного фронту» і БПП. Вона полягає у тому, що «Народний фронт» не готовий до будь-яких виборів, адже це віртуальна партія. Також вони бояться, що перевибори ЦВК можуть запустити старт дострокових виборів парламенту, на які вони не хочуть йти, бо немає з чим і куди», – сказав Чумак.

На його думку, їм «підігріває» частина фракції БПП, яка говорить про те, що є 30-35 осіб, які хочуть зберегти себе в політиці.

«Списочники розуміють, що місця для них точно не буде і вони просто розводять руками та кнопкодавлять. Адже вони не можуть самостійно ухвалити рішення. Тому 30-35 людей з БПП, які є так званими, ресурсними кандидатами, вже собі намітили мажоритарні округи, де вони будуть обиратися і навіть кошторис склали», – прокоментував він.

Також він вважає, що з викривленої логіки Президента дострокові вибори йому будуть вигідні. Але його рейтинг йде донизу і дуже сумнівно, що його буде обрано на другий термін. Тому потрібно зламати такий політичний дискурс.

«Уже практично розпочалась передвиборча президентська кампанія. Усі основні кандидати починають їздити країною і навіть не основні це теж роблять. Тому ситуація така, що буде дуже важко зламати дискурс і одразу всіх змусити замість підготовки до президентських виборів переналаштовуватись і починати парламентську кампанію, яка буде дуже короткою, лише два місяці. Адже тоді треба буде формувати зовсім інші штаби, що повністю ламає все», – вважає Чумак.

За його словами, тому, якщо говорити про Центральну виборчу комісію в Україні, то тут головне мати людей, які ухвалюють остаточне рішення. 

Він наголосив, що саме через це і відбуваються суперечки щодо кількості членів Центральної виборчої комісії.

«Все через жадібність, бо Порошенко хоче контролювати «Рошен», «Рибальську кузню», НАБУ, НАЗК, СБУ, Генпрокурора, Нацбанк, Кабінет міністрів, парламентську фракцію і ЦВК. Але останній орган хотів контролювати на рівні двох третин, саме у цьому і проблема. І він це робив для того, щоб бути впевненим, що усі процеси, які там будуть відбуватися на рівні низових виборчих комісій, будуть легімітизовані своїм власним ЦВК. Тому тут немає жодних правових колізій та проблем, бо людей можна було обрати. Залишилась виключно політична безвідповідальність», – додав Чумак.

Нагадаємо, політичний консультант Катерина Одарченко говорила про те, що владі вигідно консервувати ситуацію із ЦВК аж до президентських виборів. Адже тоді, у разі невигідного для керівників держави результату, можна буде просто заявити про погану роботу комісії. До слова, нардепи пропонують збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії, щоб усі запропоновані президентом 14 кандидатів отримали посади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 02:42 :41