п'ятниця, 13 липня, 2018, 8:27 Світ
Аргентинські археологи знайшли скелет найдавнішого динозавра-гіганта
Фото: ВВС
Фото: ВВС

В аргентинській провінції Сан-Хуан були виявлені рештки раніше невідомого виду динозаврів, який отримав назву Ingenia prima – перший гігант.

Знахідка аргентинських археологів змушує вчених переглянути усталені уявлення про історію динозаврів, повідомляє «НВ».

Фото: ВВС
Фото: ВВС

Справа в тому, що вік рештків перевищує 200 млн років. Це означає, що ящір Ingenia prima жив в тріасовий період, який передував Юрському. За розміром виявлений вид приблизно втричі більше своїх найбільших відомих науці сучасників. Цей динозавр з’явився на 47 млн ​​років раніше, ніж знамениті травоїдні діплодоки і брахіозаври.

Викопні рештки динозавра вчені знайшли на північному заході Аргентини під час польового дослідження. Вони виявили чотири кістяки – один нового виду і три споріднених йому динозаврів.

«Ми могли переконатися, що це новий вид, який ми назвали Ingentia prima. На латині це означає «перший гігант», – зазначила доктор Сесілія Апалдетті з Національного університету Сан-Хуана.

За словами Сесілії Апалдетті, знайдений в Аргентині ящір був травоїдним і відноситься до групи зауроподів, які пересувалися на чотирьох кінцівках і відрізнялися довгою шиєю і хвостом.

Судячи за рештками, розмір цієї конкретної тварини становив від шести до семи метрів, але вона ще продовжувала рости – а дорослі особини цього виду могли досягати від восьми до десяти метрів в довжину і важити близько 10 тонн – тобто як три африканських слона.

Археологи виявили досить багато фрагментів скелета – шийні і хвостові хребці, частина лопатки, кістки передніх і задніх кінцівок – і прийшли до висновку, що «тенденція до гігантизму у ящерів проявилася набагато раніше, ніж передбачалося до цих пір» – близько 250 млн років тому.

До теперішнього моменту було прийнято вважати, що гігантські динозаври з’явилися уже в Юрському періоді, близько 180 млн років тому. Тенденція до зростання закріпилася в результаті еволюції як один із способів захисту від хижаків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 15:34 :10