четвер, 12 липня, 2018, 15:18 Політика
Заяви Трампа щодо «Північного потоку-2» – натяк на ембарго для Росії
ZIK
ZIK

Під час саміту НАТО президент США зробив цілу низку заяв, які є дуже неприємними для Путіна. Зокрема, вимога господаря Білого дому до членів Альянсу підвищувати видатки на оборону – «римейк гонки озброєнь». А критика у бік держав, які підтримали «Північний потоку - 2», взагалі може бути натяком на певне ембарго.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Сергій Таран.

Заява Трампа про необхідність держав НАТО збільшувати видатки на оборону – дуже неприємна новина для Путіна. Адже в результаті європейські країни розвиватимуть свою армію.

«По суті, це буде гонка озброєнь, римейк якої зараз бачимо. Згадаймо, «холодна війна» завершилась тим, що у Радянського Союзу просто закінчились гроші для протистояння із Заходом», – зазначив Таран.

Окрім того, він наголосив: історія із «Північним потоком-2», проти якого так виступає Дональд Трамп, уже є натяком на певне ембарго.

«Свого часу Захід застосовував ембарго до тих країн, звідки не можна нічого закуповувати, бо там «дивні режими». Звичайно, позиція Трампа щодо цього газопроводу – ще не ембарго. Однак, поява таких натяків – ще одна погана новина для Росії», – переконаний політолог.

Тому він впевнений: зараз у Путіна будуть не найкращі переговорні позиції під час зустрічі із американським президентом.

«Після усього сказаного уже важко буде йти на зближення з Росією. Та, думаю, що ця зустріч буде присвячена не так Європі, як Сирії. Там дуже багато питань, де можна про щось домовитись», – зауважив експерт.

Адже, на його думку, Путін може піти на певні поступки щодо Ірану, оскільки ця держава – географічно далеко від Росії, тож населення РФ не дуже розумітиме, у чому полягатиме цей компроміс. Тож він не завдасть політичної шкоди лідеру Кремля.

«Звичайно, будуть і розмови щодо України. Путін вкотре спробує проміняти Сирію на нас. Та не думаю, що до такого дійде, адже у США достатньо потужна політична система, яка не дасть Трампу це зробити», – наголосив Таран.

Тож він підкреслив: Україна не зникає із радарів світової політики. Тому різкий розворот в українському питання для Трампа означатиме посваритись зі всім світом.

«Підозрюю, що на зустрічі Порошенка із Трампом була чітко заявлена позиція України та винесені червоні лінії щодо того, на що ми категорично не підемо», – припустив Таран.

Також він зауважив: було б логічно допустити, що на цих перемовинах піднімалось і питання безпеки та постачання нам летального озброєння. Адже саме це є для нас важливим та принциповим.

«Трамп – надзвичайно прагматичних політик, тож це означає, що Україна для нього цікава. Жести, які він робить у наш бік, свідчать, що держава перебуває в інтересах безпеки США», – підкреслив Сергій Таран.

Як зазначалось, в Адміністрації українського Президента повідомили, що  Петро Порошенко вже провів зустріч із президентом США Дональдом Трампом на полях саміту НАТО у Брюсселі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 01:44 :06