четвер, 12 липня, 2018, 18:40 Суспільство
Волонтер розповіла про технології, яких найбільше бракує українській армії
ZIK
ZIK

Сучасний світ роботизується, і в найближчі п’ять років кращі світові армії будуть воювати роботами, буде зовсім інша тактика і стратегія ведення війн.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила волонтер Марія Берлінська.

Гостя програми зауважила, що технічне оснащення української армії – доволі відстале і, за її оцінкою, залишається приблизно на рівні Другої світової війни. «Якщо коротко охарактеризувати, то ми вже не в кросівках, уже в берцях, але ще не з дронами», – зазначила волонтер.

Марія Берлінська показала стоси листів-прохань від військових щодо забезпечення їх безпілотниками. Вона розповіла, що коли волонтери почали займатися цією справою, аеророзвідки як такої ще не було, і поштовх до розвитку цієї галузі дала війна. Волонтери зокрема займалися підготовкою фахівців та паралельно із тим забезпечували їх дронами. Марія Берлінська наголосила, що волонтери донині реалізовують проект із постачання найпростіших безпілотників, оскільки це набагато важливіше, аніж забезпечити бійців касками, бронежилетами та аптечками.

«Сучасний світ роботизується, і ми будемо бачити, що в найближчі буквально п’ять років кращі світові армії будуть воювати роботами, буде зовсім інша тактика і стратегія ведення війн. Та гібридна війна, яку нам показали, – дуже гарний показник і приклад», – зазначила волонтер.

Гостя програми також поінформувала, що звернулася до міністра оборони Степана Полторака, його заступника Павловського, очільника парламентського Комітету з питань нацбезпеки і оборони Пашинського, і від них почула запевнення, що військо забезпечать безпілотниками, які, наголосила волонтер, збережуть життя бійців.

Заступник командувача Української добровольчої армії Дмитра Яроша Андрій Шараскін, коментуючи трагічні інциденти, пов’язані із мінометами «Молот», нагадав, що раніше військовослужбовці зверталися й казали, що ця зброя – неякісна. Андрій Шараскін розповів, що після звернень мінометники перевірили цю зброю і дійшли до висновку, що ці міномети – дуже вимогливі, та пояснив, що зброю потрібно ретельно чистити, а за технічними характеристиками, наголосив гість програми, це хороший, влучний міномет.

Нагадаємо, під час проведення занять із бойової підготовки на Рівненському полігоні стався вибух міномета «Молот», внаслідок чого загинули троє військових, ще дев’ятьох поранено. Президент Петро Порошенко доручив військовому керівництву оперативно розслідувати причини трагедії на полігоні в Рівненській області та заборонив використовувати міномети «Молот».

Заступник міністра оборони Ігор Павловський під час засідання Комітету з питань національної безпеки та оборони, присвяченого розгляду обставин інциденту на Рівненському полігоні, заявив, що проведений 11 липня слідчий експеримент показав, що розрив міномета «Молот» стався через подвійне заряджання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 01:50 :07