Новини » Політика 12 липня, 2018, 17:41
Український політв’язень в російській колонії мав конфлікт з начальником колонії, – консул

Незаконно засуджений в РФ український політв’язень Олексій Сізонович в колонії суворого режиму Іркутської області зазнав фізичного насильства з боку начальника загону.

Про це повідомила консул України в Новосибірську Діана Іванова, яка відвідувала Сізоновича у травні 2018 року, передає «Громадське».

Український політв’язень написав скаргу начальнику колонії через цей інцидент та розповів консулу, що після того більше жодного разу не бачив начальника загону, з яким у нього стався конфлікт.

«Я після нашої зустрічі з Сізоновичем розмовляла з керівництвом цього пенітенціарного закладу. Вони сказали «Это был незначительный эпизод, не стоящий внимания». Сізонович сказав, що після інциденту ту людину більше не бачив: чи то у відпустку він (начальник загону, – ред.) пішов, чи щось інше», – розповіла консул.

Обізнаний у справах політв’язнів Станіслав Огоровий, який контактує з українським консулом, додав у коментарі «Громадському», що начальник загону зробив Сізоновичу зауваження, опісля грубо схопив його та смикнув за кишеню на одязі.

«Побиттям це назвати не можна, але це хамське ставлення», – сказав Огоровий.

Консул України Іванова розповіла, що Сізонович, якому на сьогодні 63 роки, перебуває у нормальному стані. Скаржиться на головний біль та тиск – у колонії йому надають необхідні ліки.

За словами консула, Сізонович майже не отримує листів.

«Перш ніж він отримає лист – його у колонії читають цензори. Дружина писала йому листа через консулів, і я передавала. А після того – Сізонович нічого не отримував. Він інколи має можливість телефонувати», – розповіла Іванова.

Олексій Сізонович засуджений до 12 років колонії суворого режиму за нібито підготовку теракту на вокзалі в Ростовській області. Він відбуває покарання під Іркутськом. Він є громадянином України, за словами консула, російський паспорт йому не нав’язували. Свою провину Сізонович не визнав.

Раніше Сізонович скаржився, що його в російській колонії били та катували.

Українець Сізонович перебуває під вартою з 28 вересня 2016 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:55 :57