четвер, 12 липня, 2018, 14:31 Світ
Трамп хоче, щоб Європа платила за безпеку або ж не купувала газ у Росії
ZIK
ZIK

Слова президента США Дональда Трампа про вихід із Альянсу є зовнішньополітичним кроком. Він хоче натиснути на Європу, щоби та вкладала більше фінансів в оборонну сферу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політолог Сергій Таран.

«На мій погляд, в стилі Трампа робити гучні заяви. Проте навіть у президентській республіці рішення не може так просто ухвалювати. До того ж, зовнішньою політикою займається Конгрес. Є ряд інших інституцій, які зробили президента США більш-менш прогнозованим у порівнянні із тим, яким він був понад рік тому», – каже політолог.

Він пояснює: Трамп дійсно міг пригрозити виходом США з НАТО. Втім, це означає, що Штати будуть вимагати від партнерів підвищення військового бюджету.

«Рано чи пізно це мало статися. Адже, починаючи від Другої світової війни, все благополуччя ЄС трималося на силі американської зброї. Не забуваймо, що «План Маршалла» був проведений під жорстким наглядом Державного департаменту. Він провів реформи у Західній Європі, військово забезпечував безпекою Європу під час «холодної війни». США за все це платили і мали більшу відповідальність», – наголошує експерт.

Сергій Таран припускає, що Сполучені Штати обурює те, що Європа співпрацює з Росією в рамках «Північного потоку-2».

«Очевидно, зараз їм це набридло. А особливо після агресії РФ. Дивовижно, що деякі партнери, зокрема, Німеччина, почали незрозумілі маневри з «Північним потоком-2». Тому США почали виставляти серйозні рахунки», – підкреслює політолог.

Слова президента США Дональда Трампа варто трактувати, як серйозні наміри, переконаний Сергій Таран.

«Безумовно, Штати не відступали від вимог. Я не думаю, що це спровокує розвал НАТО. Водночас, якщо організація вкладатиме більше фінансів в оборонну сферу, то стане сильнішою і прагматичною», – коментує експерт.

Він звертає увагу на те, що слова Дональда Трампа треба сприймати як вираження зовнішньої політики США.

«Мовляв, хочете безпеку – платіть, а якщо не можете – не купуйте газ у Росії, від якої ми вас захищаємо. Різні адміністрації свого часу мали різні пріоритети. Деякі президенти робили акцент на розвитку демократії. І коли говорили про Україну, то казали, що важливо, аби тут існували відповідні антикорупційні інституції. Інші президенти роблять акцент на безпеці, балансі сил. Політика Трампа власне реалізує такі підходи», – пояснює політолог.

Нагадаємо, у день відкриття саміту НАТО у Брюсселі президент США звинуватив Берлін у тому, що той перебуває «у полоні росіян» через свою залежність від енергопостачання. Згодом німецька агенція DPA повідомила, що ДональдТрамп під час екстреного засідання лідерів країн-членів НАТО пригрозив виходом Штатів з Альянсу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 21:50 :43