четвер, 12 липня, 2018, 18:36 Світ
Столтенберг пояснив, навіщо проводили надзвичайну нараду натовських керівників на саміті

У зв’язку нарадою лідерів альянсу про підвищення витрат на оборону, яка порушила у четвер плановий порядок денний саміту НАТО, генеральному секретарю організації довелося давати пояснення пресі, що саме викликало цю надзвичайну сесію, оскільки розділ про витрати увійшов до ухваленої напередодні спільної декларації.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми всі просто зрозуміли, що не закінчили ще обговорення питання про розподіл фінансового тягаря. Це те, що ми обговорювали вчора на першому засіданні, потім до цього питання повернулися під час вечері, потім ми провели хорошу зустріч з Грузією та Україною, але зрозуміли, що нам потрібен додатковий час, щоб завершити обговорення питання про розподіл фінансового тягаря. Тому ми оголосили про надзвичайне засідання, попросили додатковий час. Ми всі вважали, що нам просто необхідний додатковий час, щоб гарненько обговорити це питання», – сказав Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі після завершення саміту, відповідаючи на запитання журналістів, які намагалися зрозуміти, чим була викликана така екстрена необхідність.

Дехто підозрював, що цей додатковий раунд був присвячений вимогам президента США Дональда Трампа до європейських членів НАТО витрачати на оборону більше оголошеного раніше нормативу у 2% ВВП.

«Ми добре його обговорили, – продовжив генсек Північноатлантичного альянсу, – але важливіше те, що ми дійшли згоди після цього саміту, а це підтверджує, що ми всі підтримуємо НАТО, що важливо збільшувати обсяг інвестицій в оборону і, крім того, всі мають виконувати поставлені завдання і зобов’язання. І це слід робити якомога швидше. І всі члени НАТО домовилися, що вони будуть ще більше робити в цьому напрямку. І, як я вже говорив, відтоді, як президент Трамп був тут минулого разу, ми змогли зібрати додатково 41 млрд доларів».

У відповідь на додаткове запитання Є.Столтенберг нагадав, що за ініціативою Д.Трампаминулого року члени НАТО ухвалили рішення розпочати розробку національних планів щодо інвестицій в оборону.

«І потім ми сказали, що потрібно, щоб були реальні національні плани і щоб всі члени НАТО виконували ухвалені національні плани. Національні плани – це дуже потужний інструмент, який дає нам можливість відстежувати виконання поставлених завдань. Йдеться про значне збільшення оборонних видатків. І мені здається, що тут важливо не тільки те, що ми ухвалили рішення. Але й те, що у нас є спільне розуміння того, яким чином виконувати ухвалені рішення. І що робити після цього. Це якраз було предметом обговорення вчора і сьогодні», – пояснив Є.Столтенберг.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 01:56 :55